Do práčky nasypte dve lyžičky soli. Už to budete robiť stále

pranie sol

Pranie bielizne je pre mnohých únavná povinnosť, najmä ak sa na oblečení objavia škvrny. Ukázalo sa, že ich nemusíte vymazávať ani používať módne prípravky. Zistite, ako odstrániť škvrny z oblečenia domácim spôsobom.

Niekedy stačí chvíľka nepozornosti, aby sa obľúbené tričko alebo šaty zašpinili. Vtedy okamžite bežíme do kúpeľne, aby sme ju vyprali.

Bohužiaľ, aj rýchle konanie má často slabý účinok, pretože škvrna nezmizne. To však nie je koniec príbehu, pretože vďaka špecifikám z kuchynskej skrinky zmizne v okamihu.

Ako odstrániť škvrny z oblečenia?

Zvyčajne hádžeme zafarbené oblečenie do práčky s očakávaním, že sa dá zachrániť. Technológia v najnovších práčkach už umožňuje prať oblečenie aj pri nižších teplotách, napríklad pri 30 stupňoch Celzia. Ukazuje sa však, že na odolné škvrny to nefunguje a nechceme poškodiť jemnú tkaninu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pijete perlivé vody? Toto vám môžu urobiť so žalúdkom

Najlepšie je zájsť do kuchyne po soľ, ktorá nielenže dodáva chuť, ale pomáha aj odstraňovať škvrny.

Treba dodať, že ide o prírodný čistiaci prostriedok, ktorý nepoškodí vlákna. Pred vhodením bielizne nasypte do bubna 2 polievkové lyžice soli a potom spustite práčku ako zvyčajne.

Potom pridajte ostatné pracie prostriedky, ako je prášok a zmäkčovač bielizne, a počkajte, kým sa práčka dokončí. Soľ počas prania účinne rozpúšťa škvrny, neguje tvrdú vodu a podporuje pôsobenie ostatných pracích prostriedkov.

Ďalšie spôsoby odstraňovania škvŕn na oblečení

  • Výborným odstraňovačom škvŕn bude použitie 3 % peroxidu vodíka. Najlepšie je naniesť ho na škvrnu a počkať niekoľko minút. Je dobré ho aplikovať na svetlé tkaniny, aby ich dodatočne nepoškodil. Až potom by sa mal odev vyprať ako zvyčajne.
  • Ďalším prostriedkom je lieh, ktorý vás zbaví škvŕn spôsobených ovocím, napr. lesnými plodmi. Jednoducho ho nalejte na škvrnu a nechajte ho tam 30 minút. Po uplynutí tejto doby namočte oblečenie na 1 hodinu do teplej vody. Nakoniec vyperte v práčke.
  • Skutočným odstraňovačom škvŕn je ocot. Jediné, čo treba urobiť, je vyliať ho a trieť škvrnu, kým úplne nezmizne. Potom vložte oblečenie do práčky a vyperte ako zvyčajne a oblečenie bude vyzerať ako nové.
Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Slováci už toto v Chorvátsku zadarmo robiť nemôžu. Pekne vás to vycucia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *