Takto nás klamú výrobcovia toaletného papiera. Venujte pozornosť tomuto detailu

toaletny papier

Toaletný papier je hygienická pomôcka, ktorú má doma každý. Pri jeho kúpe stojíme pred regálom s množstvom rôznych výrobkov. Vybrať si ten najlepší nie je vôbec jednoduché. Ako odhadnúť dĺžku toaletného papiera, aby vydržal čo najdlhšie? Je to veľmi jednoduché!

Rodinný, úsporný, superpevný – to sú epitetá, ktorými sa označuje toaletný papier. Odborníci vedia, ako ľudí presvedčiť, aby si ich výrobok kúpili. Výsledkom je, že berieme výrobok, ktorý je drahší a menej účinný ako jeho lacnejší náprotivok. Na čo by ste si mali dávať pozor pri nakupovaní? Poradíme vám, ako nešetriť a vybrať si najúspornejší výrobok.

Triky v obchodoch, ktoré na nás fungujú!

Stačí propagačný slogan, aby ste sa zastavili pri niektorom regáli v obchode. Ak je na vašom zozname nejaký výrobok, často ho chytíte a nehľadáte náhradu. To je veľká chyba, ktorú si majitelia obchodov užívajú. V akcii je sortiment, ktorý sa nepredal, a vy sa ho musíte z obchodu čo najskôr zbaviť.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Tejto veci sa doma nedotýkajte, ak vonku začne búrka a blesky

Žltá cena alebo nápis „výhodná ponuka“ neznamená, že sa na výrobok oplatí pozrieť a že táto ponuka je najlepšia dostupná. Toaletný papier je jedným z takých tovarov, ktoré kupujeme bez veľkého rozmýšľania, a niekedy to môže byť rozhodujúce.

V skutočnosti môže mať 12 voľne navinutých roliek toľko papiera ako osem. Rozdiel je v tom, že si myslíte, že kupujete viac, ale v skutočnosti ste o niekoľko zlotých pozadu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Vyrobte si ľahko hnojivo z cibuľových šupiek a vaše uhorkové sadenice ožijú

Ako odhadnete dĺžku toaletného papiera?

Keď stojíte pred regálom s papierom, je dobré preštudovať si všetky dostupné ponuky. Najdôveryhodnejšie je skontrolovať, koľko metrov papiera je v skutočnosti na rolke. To sa dá urobiť dvoma spôsobmi. Prvým sú informácie na obale. Výrobcovia zvyčajne takýto údaj uvádzajú, aj keď len malým písmom.

Druhá možnosť si vyžaduje jednoduchý výpočet – vynásobte dĺžku listov ich počtom na rolke. Takto sa môžete ľahko rozhodnúť, ktorý papier je najúspornejší. Môžete porovnať ceny a počet listov a vyberiete si víťaza a vždy si jeden výrobok kúpite znova bez rozmýšľania.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *