Upečte šišky v rúre a rozložte si ich po dome. Urobia niečo, čo váš byt ozdraví

sisky

Oplatí sa využiť to, čo nám príroda dáva. Takto môžeme nielen ušetriť peniaze, ale aj vyskúšať niektoré ekologické riešenia bez odpadu. Ak sa o tom chcete presvedčiť, nazbierajte počas prechádzky niekoľko šišiek a odneste si ich domov. Rýchlo sa presvedčíte, že to stálo za to.

Málokto vie, že šišky sa dajú využiť mnohými fantastickými spôsobmi. Nielenže môžu pomôcť krásne vyzdobiť váš domov na jeseň a zimu, ale oplatí sa ich použiť aj na výrobu prírodných kŕmidiel pre vtáky, ktorými môžete kŕmiť vtáky počas prebiehajúceho chladného počasia. Šišky je dobré použiť aj v domácnosti. Pomôžu vám tak vyriešiť nepríjemný problém.

Ako používate šišky v domácnosti? Môžu vám pomôcť zbaviť sa problému, ktorý vám môže spôsobiť aj nevoľnosť

Niektorí ľudia sú mimoriadne citliví na rôzne nepríjemné vône. Môžu sa potom potýkať s nevoľnosťou, ktorej je lepšie sa vyhnúť. V domácnosti sú takýmito nepríjemnými pachmi najčastejšie vône pochádzajúce z kuchyne, kde vyprážame ryby, cibuľu alebo cesnak.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pridajte štipku do vody a premiešajte. Doplníte nedostatky a rehydratujete svoje telo

Na rýchle zamaskovanie nepríjemných pachov je dobré použiť šišky na výrobu mimoriadne aromatického osviežovača vzduchu. Všetko, čo potrebujete, je niekoľko šišiek, trochu trpezlivosti a obľúbené esenciálne oleje.

Ako si zo šišiek vyrobíte osviežovač vzduchu? Mimoriadne jednoduchá úloha

Ak chcete pripraviť krásne voňavé šišky, musíte si ich niekoľko nazbierať počas prechádzky v lese alebo v parku. Po príchode domov rozohrejte rúru na maximálne 100 stupňov a šišky v nej sušte 30 minút. Dajte si však pozor na horľavú živicu, ktorá sa v nich môže nahromadiť.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Stačí toto jedno ovocie v dome a pavúky budú utekať ako o život

Z času na čas nahliadnite do vnútra pece. Ak začnú šišky horieť, znížte teplotu rúry. Keď vychladnú, preložte ich do vrecka na zips a pridajte doň trochu zmesi. Pridajte 10 kvapiek obľúbeného esenciálneho oleja do dvoch polievkových lyžíc repkového oleja, spojte ingrediencie a pridajte do vrecka so zipsom. Pevne ho uzavrite a potom tekutinu dôkladne rozotrite po šiškách.

Hotový výrobok nechajte niekoľko dní na tmavom a suchom mieste, aby šišky mohli absorbovať vôňu oleja. Po uplynutí tejto doby ich vyberte a rozmiestnite po dome. Za krátky čas začnú uvoľňovať svoju krásnu vôňu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *