Upcháva vám tepny a spôsobuje cukrovku. Slováci si to však stále dávajú do kávy

kava citron

Ráno bez horúcej kávy je ťažké si predstaviť. Tento nápoj je pre mnohých z nás nevyhnutným bodom dňa. Samotný nápoj je naozaj zdravý, ale bez určitej prísady, ktorá môže viesť k zdravotným následkom.

Najzdravšia káva je obyčajná čierna káva bez akýchkoľvek prísad. Túto kávu je najlepšie piť, ale mnohým ľuďom čistá forma nápoja nevyhovuje. Obohacujeme ju, aby sme zjemnili jej chuť. Ktoré prísady je lepšie vynechať?

Je káva zdravá?

Káva je dokonalý nápoj, ktorý nás ráno prebudí. Pomáha udržať sústredenie počas celého dňa a je najobľúbenejším stimulantom na svete. Jej obsah kofeínu povzbudzuje a spríjemňuje nám deň. Je však tento nápoj zdravý?

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Obohacujte vaše rastliny v záhrade. Skúste prípravok z lekárne zmiešať s vodou

Okolo kávy koluje veľa mýtov. Dlhé roky sa myslelo, že tento nápoj je škodlivý, hoci v skutočnosti je naozaj zdravý. Podporuje činnosť pečene a môže znížiť riziko vzniku rakoviny.

Najzdravšia je obyčajná čierna káva. Keď sa ju rozhodneme osladiť, pridať mlieko alebo smotanu, zvyšujeme množstvo kalórií a ovplyvňujeme jej vlastnosti. Existuje najmä jeden prídavok, ktorý nám môže uškodiť.

Škodlivé prísady do kávy

Jednou z prísad, ktorým by sme sa mali vyhýbať, je, samozrejme, cukor. Mnohí ľudia si však jeho škodlivosť uvedomujú a snažia sa ho obmedziť. Iná situácia je v prípade bielidla do kávy.

Kávové bielidlo má zjemniť chuť nápoja. Robí ju sladšou, ale v skutočnosti môže viesť k upchatiu tepien a spôsobiť cukrovku. Čo presne je bielidlo do kávy?

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zmrzlina nemusí zničiť vašu diétu. Stačí si vybrať tú správnu alebo si ju vyrobiť sám

Kávové bielidlo je sušené mlieko. Bolo veľmi populárne počas komunistickej éry a malo nahradiť mlieko. Jeho zloženie je však v skutočnosti priemerné. Bohužiaľ, bielidlo sa opäť vracia do obľuby.

Vyberte si ho namiesto smotany

Kávové bielidlo naozaj nie je najlepším doplnkom nápoja. Je lepšie zvoliť mlieko, alebo tradičnú kávovú smotanu. Aj keď majú viac kalórií, sú rozhodne zdravšie ako smotana.

Smotana obsahuje hydrogenované tuky, ktoré sú príčinou mnohých civilizačných ochorení. Cukrovka, hypertenzia a obezita sú len niektoré z chorôb, ku ktorým prispieva pravidelná konzumácia bielka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *