Svet píše otrasne o Slovensku: Toto naše mesto je najhoršie na celom svete

slovensko mesto spanok

Bratislava sa dostala do nechválnej spoločnosti miest s najhoršími podmienkami pre spokojný spánok. Podľa britskej poisťovacej spoločnosti CIA Landlord Insurance sa slovenská metropola umiestnila v rebríčku na desiatom mieste medzi mestami zoskupenia OECD.

Spoločnosť hodnotila mestá na základe rôznych kritérií, vrátane znečistenia vzduchu, úrovne kriminality, počtu pracovných hodín týždenne, kvality verejných zelených plôch a svetelného smogu. Na základe týchto údajov zostavila rebríček miest s najlepšími a najhoršími podmienkami na spánok.

Mesto Bogota (Kolumbia) v rebríčku „najhorších“ získalo prvé miesto, nasledované mestami Santiago (Čile) a Atény (Grécko). Na ďalších miestach sa umiestnili Tel Aviv (Izrael), Brusel (Belgicko), Paríž (Francúzsko), Mexico City (Mexiko), Rím (Taliansko) a následne Bratislava.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Napadlo by vás to? Týmto vyčistíte vodný kameň, ako úplný profesionál

Na druhej strane rebríčka sú miesta, kde si ľudia môžu dopriať kvalitný spánok. Švajčiarsky Bern sa môže pochváliť najlepšími podmienkami, ktoré sa odvíjajú od nízkej úrovne znečistenia a nízkej miery kriminality. Na druhom mieste je islandský Reykjavík, ktorý si okrem iného vyslúžil uznanie za nízky počet pracovných hodín týždenne – priemerne len 27,9 hodín.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Najlepší postrek proti voškám. Potrebujete len vodu a 1 zložku

Helsinki (Fínsko) sa umiestnili na treťom mieste, nasledované Viedňou (Rakúsko), Luxemburgom (Luxembursko), Ľubľanou (Slovinsko), Vilniusom (Litva), Oslom (Nórsko), Amsterdamom (Holandsko) a Tallinnom (Estónsko).

Tento prieskum nám poskytuje zaujímavý pohľad na to, kde na svete si môžeme dopriať kvalitný spánok a kde naopak by sme mali očakávať problémy spojené s prostredím a životným štýlom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *