Tak toto je extrém! Heger nevie, čo má Naď a jeden nevie, čo vie druhý? Novinári sa chytali za hlavy

heger nad tlacovka migy 2023

Keď jeden nevie, čo hovorí druhý? Alebo ako by sme nazvali tlačovku, kde dočasný premiér Eduard Heger a dočasný minister obrany Jaroslav Naď hovorili o tom, že vláda jednomyseľne rozhodla o darovaní stíhačiek Mig-29 Ukrajine.

Okrem iného aj tým, ako v priebehu niekoľkých sekúnd usvedčil Naď Hegera z klamstva. Na tvárach im pritom nebolo vidieť, žeby si to niektorý z nich uvedomoval.

Novinári v zostrihanom videu žiadajú od Hegera právnu analýzu, ktorá potvrdzuje, že odvolaná, dočasne poverená vláda má právo poslať Migy na Ukrajinu. Heger odpovedá: “Taká analýza neexistuje!” s dôrazom na slovo neexistuje. “My sme takú analýzu ani nepotrebovali.”

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Po praní nechať práčku otvorenú či zatvorenú? Dávajte si veľký pozor na toto

Hneď na to je však strih na dočasného ministra obrany Jaroslava Naďa, ktorý to, akoby všetko vyvracia “Doplním, ako sme prišli k tomuto riešeniu. Na základe, áno, odbornej diskusie aj na ministerstve, ktorá má aj písomnú podobu…” Pochopiteľne novinári reagovali: “Najprv pán premiér hovorí, že neexistuje, vy hovoríte, že ju máte. Teda prečo je problém ju zverejniť?”

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Čím nahradiť cukor v strave? Tu je päť najzdravších náhrad

Neskôr o analýze, o ktorej Heger tvrdil že neexistuje Naď hovorí: “Keď ja dostanem analýzu, ktorú mimochodom mám k dispozícii tu, a môžem vám ju ukázať… Tá analýza bola urobená pre mňa ako pre ministra obrany, nebudem vám hovoriť, že nie je. Je…” A opäť Heger: “… Čiže preto vám hovorím, že nejaká analýza, ktorú vy chcete od nás a my vám ju nechceme ukázať, neexistuje! To nie je o tom, že my máme nejaký dokument utajovaný, alebo niečo podobné. Nič také neexistuje!”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *