Takéto výplaty majú ukrajinskí vojaci v bojoch proti Rusom. Stačilo by vám to?

ukrajinski vojaci plat

Ukrajinskí vojaci, ktorí bojujú proti ruským silám na frontovej línii, budú odteraz dostávať mesačný plat vo výške 100-tisíc hrivien, čo predstavuje 2471 eur. Tento krok oznámilo vedenie ukrajinských ozbrojených síl vo štvrtok, spolu s platovými zaradeniami pre ostatných vojakov.

Generálny štáb ukrajinskej armády vo svojom vyhlásení zdôraznil, že vojaci, ktorí chránia krajinu pred agresorom a riskujú svoje životy, musia byť vysoko motivovaní. Plat vo výške 100-tisíc hrivien sa tak bude týkať iba tých vojakov, ktorí bojujú priamo na frontovej línii. Vojaci, ktorí sa zúčastňujú na plnení úloh v bojovej zóne, ale priamo sa do bojov nezapájajú, ako aj príslušníci protivzdušnej obrany, dostanú mzdu vo výške 30-tisíc hrivien, teda 748 eur.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Prví Slováci v Chorvátsku hlásia astronomické ceny. Neuveríte, koľko zaplatili

Od februára sa základný plat ukrajinských vojakov zvýšil na takmer 20-tisíc hrivien, teda 494 eur. Podľa generálneho štábu sú ukrajinské ozbrojené sily odmeňované spravodlivo.

Na druhej strane ruskí vojaci dostávajú k základnému platu, ktorý predstavuje 37-tisíc rubľov (413 eur), príplatok za službu na frontovej línii vo výške 158-tisíc rubľov, čo znamená 1765 eur. Avšak, podľa správy tlačovej agentúry DPA, mnohí z nich na sociálnych sieťach tvrdia, že takéto príplatky nikdy nedostali.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mimozemšťania vraj môžu byť medzi nami, tvrdia vedci z prestížneho Harvardu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *