Takúto modernú nemocnicu Rázsochy bude mať Slovensko

Razsochy nemocnica

Izraelské architektonické štúdio Mochly-Eldar Architects zverejnilo vizualizácie novej nemocnice Rázsochy, ktorá sa má stať najväčšou univerzitnou nemocnicou na Slovensku. Plánovaná kapacita nemocnice je 695 lôžok, 20 operačných sál a 40 ambulancií. Podľa zámeru, ktorý zverejnil Enviro portál ministerstva Životného prostredia SR, by malo ísť o zariadenie s 35 000 hospitalizáciami ročne.

Hruba stavba nemocnice by mala byť dokončená do konca prvej polovice roku 2026. Celková cena hrubej stavby sa zatiaľ vyčísluje na 281 miliónov eur a financovaná bude zo zdrojov plánu obnovy. Dočasne poverený predseda vlády Eduard Heger počas štvrtkovej diskusnej relácie TV Joj Na hrane potvrdil, že nemocnica sa nebude financovať z rozpočtu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Muž ukázal trik, ako úplne ľahko ošúpať zemiaky. Ľahšie to nemôže byť

V súvislosti s výstavbou Rázsochov predseda strany SaS Richard Sulík a kandidát strany na ministra zdravotníctva Tomáš Szalay skonštatovali, že sa výstavba zdrojov z plánu obnovy nestihne. Avšak, slovenská vláda tvrdí, že plánovaný harmonogram bude dodržaný.

„Slovensko potrebuje novú komplexnú koncovú univerzitnú nemocnicu, to je bez diskusie. Zároveň však vyjadrujeme veľké pochybnosti o tom, či sú Rázsochy správne zvolenou lokalitou,“ dodal Szalay s tým, že nemocnica takéhoto typu by mala byť radšej postavená vo východnej časti mesta.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Venčiť mačku vonku vôbec nie je v poriadku. Toto je dôvod

Plánovaná výstavba nemocnice Rázsochy vyvoláva medzi politikmi a verejnosťou rôzne reakcie. Avšak, zástancovia tohto projektu tvrdia, že tento krok je nevyhnutný pre zlepšenie zdravotnej starostlivosti v krajine. Budúcnosť tejto plánovanej nemocnice a jej úspech bude závisieť od mnohých faktorov, ako napríklad plánovanie, financovanie a konštrukcia, a to všetko v nadchádzajúcich rokoch.

17341673777070 .pic hd 1 scaled 1
17361673777082 .pic hd 1
Untitled 4 5

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *