Tatranské parky chcú zakázať vstup so psom! Sem sa už nedostanete

tanap pes

Tatranský národný park uvažuje o úprave návštevného poriadku, ktorý by zákazom vstupu so psami obmedzil turistov na určité časti parku. Tento návrh však ešte nie je schválený a budú sa musieť zohľadniť rôzne faktory, ktoré súvisia s ochranou prírody.

Hlavným dôvodom pre takýto krok je ochrana divej zveri v oblasti národného parku. Plánovaná úprava návštevného poriadku sa snaží minimalizovať rušenie a narušovanie prírody. Podľa legendárneho chatára Petra Petrasa by sa za prísny zákaz mohli sami psičkári, ktorí v lokalitách TANAP-u často správajú nezodpovedne, a to najmä preto, že svojich miláčikov nedávajú na vôdzky.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Hoďte to do záchodu večer a do rána bude ako nový, žiarivo biely

Ak by nová zmena prešla, turisti so psami by sa mohli dostať maximálne po Hrebienok, zatiaľ čo vysokohorské chaty a vyššie položené destinácie by už navštíviť nemohli. Tento krok by bol však len jedným z mnohých, ktoré by mohli pomôcť ochrane prírody a života v Tatranskom národnom parku.

V poľskej časti Tatranského národného parku už niekoľko rokov platí úplný zákaz vstupu turistov so psami. Tento krok však vyvolal odpor u mnohých turistov, ktorí si chcú so svojimi domácimi miláčikmi užiť krásy prírody. Preto sa v prípade Slovenska budú musieť zvážiť všetky možnosti a hľadať kompromisné riešenia, ktoré by boli prijateľné pre všetkých zainteresovaných strán.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Tajná prísada, ktorá urobí z praženice luxusné raňajky. Takto ju varia profesionáli

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *