Teraz je ten najlepší čas. Najdôležitejšia vec pred vykurovacou sezónou

rad 1

Radiátory musíte pripraviť na zimu už teraz, aby vás náhly pokles teploty nepripravil o dodávku tepla na dlhý čas, kým príde špecialista. Zistite, ako to urobiť, aby ste mali na najbližšie mesiace pokoj.

Uvedomili ste si, že váš domov treba na zimu určitým spôsobom pripraviť a jednou z hlavných položiek, ktoré treba skontrolovať, sú vaše radiátory? Nižšie vám vysvetlíme, ako na to ísť odborne, aby ste našli aj tie najmenšie chyby.

Ako pripraviť radiátory na zimu, aby vás neprekvapila porucha?

Skôr ako sa začnete starať o svoje radiátory, postarajte sa o ich okolie. V prvom rade musia byť dobre odkryté, aby nič nebránilo toku tepla. Z ich blízkosti by mali zmiznúť akékoľvek kvety, stoly alebo skrine, aby jednotka mohla vydať všetko teplo, ktoré vyprodukuje.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nesušte oblečenie na radiátore. Toto sú najdôležitejšie dôvody

Je tiež dobré urobiť generálne čistenie od prachu a nečistôt. Keď sa začne vykurovacia sezóna, všetok prach bude stúpať spolu s parným teplom. Nebude to príjemné a navyše to môže u citlivých ľudí spôsobiť pomerne veľa alergických reakcií. Okrem vonkajších aspektov je potrebné zabezpečiť, aby vaše radiátory boli v dobrom stave aj „zvnútra“. Nižšie vám vysvetlíme, ako sa o ne starať.

Sú moje radiátory tesné?

Skontrolujte, či vyčistený radiátor nie je poškodený: či na ňom nie sú nové škrabance alebo odlomený lak. Poškodené povrchy sú náchylnejšie na koróziu. Ďalšia vec, ktorú treba urobiť, je skontrolovať, či z jednotky neuniká voda.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ak toto neurobíte s radiátormi, nečudujte sa na konci roka nedoplatkom

Je tiež dobré chladič preventívne odvzdušniť. Ako to urobiť? V novších budovách nájdete spotrebiče, ktoré to robia automaticky, ale väčšina z nás má staršie modely, ktoré túto funkciu nemajú. Stačí, ak uvoľníte ventil a nastavíte vedro. Keď začne tiecť voda, je to znamenie, že všetok plyn už odišiel. Niektoré systémy bude potrebné pred začiatkom vykurovacej sezóny doplniť vodou.

Ak postupne vykonáte všetky tieto kroky, môžete si byť istí, že vaše radiátory sú na zimu pripravené. Nie je nič horšie ako pokazené radiátory, keď vonku mrzne. Prevencia je kľúčom k udržaniu vašich spotrebičov v dobrom stave.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *