Tieto kvety už kvitnú na každom rohu. Urobte si z nich nálev pre dlhú životnosť a silné srdce

linden tree 210389 1920

Koncom júna a začiatkom júla sa na stromoch objavujú tieto krásne malé kvety. Každého lákajú svojou príjemnou vôňou a krémovou farbou. Ukazuje sa, že na ich základe pripravíte hodnotný nálev.

Lipa je strom, ktorý je známy svojou dlhovekosťou. Nie každý to vie, ale môže sa dožiť až 1 000 rokov. Okrem toho sa jej krásne kvety používajú na prípravu nálevu. Nápoj ukrýva mnoho cenných látok. Vďaka tomu sa často používa ako prírodný liek na príznaky prechladnutia. Nálev z lipových kvetov účinne očistí vaše telo od toxínov, upokojí nervy a postará sa o vaše zdravie.

Nálev z lipových kvetov – vlastnosti

Lipové kvety sú bohaté nielen na aminokyseliny, ale aj na množstvo minerálnych solí. Okrem toho ukrývajú cenné flavonoidy, antioxidanty a sliz. Ukazuje sa, že práve tie sú do veľkej miery zodpovedné za blahodarné účinky kvetov. Nálev pripravený z nich pomôže zmierniť zápaly, upokojí a zníži riziko srdcových ochorení. Niektorí by povedali, že je to recept na dlhovekosť.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Takto vyčistíte spálenú rúru za pár minút bez drhnutia. Ľahšie to nemôže byť

Za zmienku stojí aj to, že nálev z lipových kvetov pocitovo zlepšuje trávenie. Stimuluje črevnú peristaltiku a zvyšuje vylučovanie tráviacich štiav. Nápoj je preto skvelý pri tráviacich ťažkostiach alebo nevoľnosti.

Nálev z lipového kvetu – ako ho pripraviť?

Na prípravu nálevu z lipového kvetu budete potrebovať tieto ingrediencie:

  • čajovú lyžičku sušených lipových kvetov,
  • 250 ml vody.
  • Lipové kvety nazbierajte počas slnečného a suchého dňa. Najlepšie je ísť po ne hneď ráno. Potom ich usušte na vzdušnom a tmavom mieste. Nič vám nebráni použiť špeciálnu sušičku.
  • Čajovú lyžičku sušených lipových kvetov nasypte do šálky.
  • Prevarte vodu a zalejte ňou kvety.
  • Hrnček prikryte malým tanierikom a nechajte odstáť asi 10 až 15 minút.
  • Po uplynutí tejto doby nápoj preceďte. Nálev je teraz pripravený na pitie.
  • Hotový čaj môžete osladiť medom, agávovým sirupom alebo jednoduchým cukrom. Niektorí ľudia pridávajú aj malé množstvo malinovej alebo inej ovocnej šťavy. To obohatí chuť a vôňu čaju. Ak chcete, môžete ho skombinovať aj s inými bylinkami, napr. medovkou alebo šalviou.
TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Čo je potrebné urobiť pred výsadbou cibule a cesnaku už teraz?

Nálev z lipového kvetu sa zvyčajne pije 1-2 krát denne. Počas prechladnutia po ňom môžete siahnuť o niečo častejšie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *