Žiadny cukor ani med. Urobte si výborný ovocný kokteil a iný už nebudete chcieť

drink 2471550 1920

Jahodový koktail chutí senzačne s pridaním ovocia, ktoré je skvelou náhradou cukru. Nielenže obohacuje chuť nápoja, ale tiež robí jeho textúru mimoriadne krémovou. Je tiež oveľa zdravšou alternatívou bieleho cukru. Je to banán – a to zrelý. Zvyčajne je sladší a jemnejší.

Jahodovo-banánový koktail – ako ho pripraviť?

Tento jahodový koktail môžete podávať na raňajky alebo medzi jedlami. Je chutný a zároveň veľmi sýty. Je skvelý aj ako zdravý dezert. Tento jedinečný nápoj si môžete pripraviť len za pár minút z nasledujúcich ingrediencií:

300 g jahôd,
1 zrelý banán,
250 ml mlieka,
125 ml prírodného jogurtu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ak si dáte každý večer len jedno pivo, v tele sa spustí zaujímavý proces

Príprava:

Jahody dôkladne umyte pod studenou tečúcou vodou. Osušte ich papierovou utierkou a odstráňte stopky. Nakrájajte ich na malé kúsky. Ovocie vložte do misky mixéra.

Banán ošúpte, nakrájajte na menšie kúsky a vložte ho do misy s jahodami. Prilejte mlieko a jogurt. Celú zmes dôkladne rozmixujte mixérom.

Hotový koktail nalejte do čistých, vysokých pohárov. Pred podávaním ho uložte do chladničky. Jednoducho ho vložte do chladničky na približne 30 minút. Koktail je ideálny počas horúcich slnečných dní.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nápoj, ktorý hydratuje lepšie ako voda. Vedeli ste to?

Najlepší spôsob prípravy nápoja je použiť čerstvé jahody. Nič vám však nebráni použiť mrazené ovocie. V takom prípade je dôležité ich vopred rozmraziť a odsať prebytočnú vodu.

S čím by som mal jahodový koktail podávať?

Hotový jahodovo-banánový kokteil môžete podávať s lyžicou smotany alebo vanilkovej zmrzliny. Upozorňujeme však, že potom bude mimoriadne sladký. Okrem toho niektorí ľudia nahrádzajú časť jahôd malinami, čučoriedkami alebo dokonca borievkami. Oplatí sa pridať aj lístky čerstvej mäty. Je to jednoduchý spôsob, ako obohatiť chuť a výživovú hodnotu kokteilu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *