Tieto potraviny by ste nemali jesť na prázdny žalúdok

pexels nathan cowley 1153372

Čo nejesť na lačný žalúdok? Ukázalo sa, že jesť niektoré potraviny na lačný žalúdok je hrozný nápad. Bohužiaľ, patrí medzi ne aj občerstvenie, po ktorom ráno siahne mnoho ľudí. Ktorým potravinám by ste sa mali vyhýbať na prázdny žalúdok? Náš prehľad nájdete nižšie.

Je všeobecne známe, že pitie čerstvo vylisovaných džúsov na prázdny žalúdok sa neodporúča. Existuje však celý zoznam nápojov a potravín, ktorým sa treba vyhnúť na prázdny žalúdok. Odborníci na výživu neodporúčajú začínať deň raňajkovými hitmi, ako sú banány alebo jogurt. Čo je teda lepšie nejesť na prázdny žalúdok a z akého dôvodu? Možno budete prekvapení!

Čo nejesť na prázdny žalúdok: banány

Na raňajky často jeme banány, čo nie je prekvapujúce, pretože toto ovocie má mnoho vynikajúcich vlastností. Odborníci na výživu sa zhodujú, že banán je skvelá desiata napríklad na popoludňajšie občerstvenie, ale ráno je lepšie sa im vyhnúť. Prečo? Sú bohaté na horčík, a ak sa dostanú do prázdneho žalúdka, trávia sa príliš rýchlo. Výsledkom je zvýšenie kardiovaskulárneho tlaku.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Toto je potrebné urobiť vo februári s hortenziami a celým záhonom

Čo nejesť na prázdny žalúdok: citrusové plody

Čerstvo vylisované citrusové šťavy sú skoro ráno povzbudzujúce, ale môžu byť nebezpečné, ak sa užívajú na prázdny žalúdok. Obsahujú kyseliny, ktoré môžu spôsobiť pálenie záhy, alergie, gastritídu a dokonca vredy. Túto vitamínovú bombu si preto radšej nechajte na čas po raňajkách.

Čo nejesť na prázdny žalúdok: kvasinkové potraviny

Je ťažké odolať čerstvému, voňavému droždiu a mnohí ľudia po ňom ráno radi siahnu. Bohužiaľ, ich častá konzumácia na raňajky môže viesť k zdravotným problémom, ako sú bolesti žalúdka a plynatosť. Dôvodom je, že kvasnice môžu nadmerne stimulovať črevnú peristaltiku.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zbytky chleba nevyhadzujte. Ani neviete, ako sa dajú použiť v domácnosti

Čo nejesť na prázdny žalúdok: sladkosti

Začínať deň maškrtením sladkostí je mimoriadne nezdravé. Pankreas nedokáže na prázdny žalúdok vyprodukovať množstvo inzulínu potrebné pre toto množstvo cukru. To môže zničiť acidobázickú rovnováhu tela.

Čo nejesť na prázdny žalúdok: paradajky

Láka vás zjesť na raňajky čerstvú paradajku? To by mohol byť zlý nápad. Paradajky obsahujú kyselinu trieslovú, ktorá pri kontakte so žalúdočnými šťavami môže spôsobiť podráždenie tohto orgánu. Nechajte si paradajky na obed do šalátu.

Čo nejesť na prázdny žalúdok: jogurt

Jogurt sám o sebe nie je škodlivý ako výrobok konzumovaný nalačno, ale nadbytok tráviacich kyselín môže zničiť prospešnú bakteriálnu flóru obsiahnutú v tomto type mliečneho výrobku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *