• 14 septembra, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Tieto rady vám zaručia, že sa myši u vás už nikdy neukážu

Tieto rady vám zaručia, že sa myši u vás už nikdy neukážu

Nikto nechce mať v dome myši. Aké preventívne kroky možno podniknúť proti vniknutiu myší a ako sa ich zbaviť v prípade najhoršieho scenára? Zistite to.

Utesnite trhliny a diery

Myši sa dokážu pretlačiť cez veľmi úzke otvory, preto prejdite celý dom vrátane pivnice a podkrovia. Hľadajte myší trus alebo čuchajte po myšiach, ďalším vodítkom môže byť rozhrýzená izolácia potrubia alebo obaly od potravín. Hneď ako narazíte na podozrivé miesta, ktorými by mohli myši prenikať do domu, utesnite ich. Zabudnite na penu a vatu, najúčinnejší bude betón alebo omietka.

Pasce. Áno alebo nie? A ako?

Určite áno. Jednoducho fungujú. Nepodceňujte myši v dome. Ak si myslíte, že máte v dome jednu, pravdepodobne je ich tam viac a rýchlo sa množia. Preto siahnite po pasciach a nešetrite ich. Najviac myší chytíte, ak do pascí umiestnite rôzne druhy návnad. Môžete použiť orechy, syr, salámu, čokoládu, arašidové maslo, ovsené vločky alebo kôrku chleba opečenú v slanine. Návnadu priviažte k spúšťaciemu mechanizmu rybárskym vlascom alebo zubnou niťou, aby myš náhodou neunikla aj s návnadou a pasca sa nevyprázdnila.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Posypte umývadlo múkou a neuveríte vlastným očiam, aký to má dobrý účinok

Nástrahy umiestnite všade tam, kde narazíte na stopy myší. Niektoré pasce umiestnite do rohu alebo kolmo na stenu so spúšťacím mechanizmom dole. Pasce raz za niekoľko dní premiestnite, myši síce nie sú také inteligentné ako potkany, ale tiež sa učia.

Deratizačné stanice a plašiče

Deratizačná stanica je uzamykateľná a uzatvárateľná, bezpečná pre deti a domáce zvieratá. Funguje tak, že myš sa dostane dovnútra, zje návnadu a zahynie, pretože sa nemôže dostať von. Ultrazvukové plašiče neobťažujú ľudí, účinne však odpudzujú myši, pretože menia svoje vysielacie frekvencie, čím ich znepríjemňujú.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Slovák našiel trik, ako mať paradajky čerstvé mesiace. Stačí urobiť toto

Stavte na prírodu

Keď myši zacítia pach mačky alebo psa, držia sa ďalej, takže úplne postačí, ak máte doma mačku alebo psa. Ďalšou alternatívou je hadí trus, ktorý si môžete kúpiť v obchode so zvieratami. Had je prirodzeným nepriateľom myší, takže ich odpudzuje aj jeho pach.

Bylinky a babské rady

Myši neznášajú mätový olej, listy vlašských orechov, harmanček, cesnak. Pomáha aj pestovanie levandule, klinčekov a chilli. Proti myšiam často pomáhajú prípravky na ničenie molí. A ak je vám najhoršie, zavolajte deratizéra. Ten už bude vedieť, čo má robiť.

Podobné články

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *