• 14 septembra, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 5minúty čítania

Roky ste lúpali cesnak zle. Žena ukázala úžasný trik

Roky ste lúpali cesnak zle. Žena ukázala úžasný trik

Neexistuje aromatickejšia zelenina, ktorá by sa hodila do akéhokoľvek pokrmu. Jej výrazná aróma niektorých odpudzuje, iní po nej rovno siahnu. Ukázalo sa, že ju nemusíte lúpať strúčik po strúčiku. Tu je niekoľko tipov, ako vylisovať cesnak.

Cesnak má už roky široké využitie v kuchyni, ale aj v ľudovom liečiteľstve. Siahame po ňom počas prechladnutia, aby sme si rýchlo posilnili imunitu. Naše staré mamy ho vešali v celých šnúrach blízko kuchyne, aby bol vždy po ruke. Lúpanie cesnaku je však poriadna drina. Šupku musíte jemne odtrhnúť a potom si umyť ruky od silnej arómy. Od dnešného dňa tento problém zmizne.

Ako vylisovať cesnak?

Jednoduchšie to už nebude. Namiesto toho, aby ste niekoľko minút stáli s nožom, siahnite po lise na cesnak. Tento kuchynský spotrebič veľmi uľahčuje prípravu jedla, ale mnoho ľudí ho používa nesprávnym spôsobom. Ukázalo sa, že jediné, čo musíte urobiť, je vložiť strúčiky cesnaku do lisu a potom ich stlačiť tak, ako to robíte vždy.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ježka si v záhrade nechajte. Plní vám tam dôležitú úlohu

Na tom by nebolo nič prekvapujúce, keby nebolo toho, že sa lisujú cez šupku. Jemné sitká na konci lisu a tlak oddelia zeleninu od šupky bez toho, aby bolo potrebné cesnak najprv olúpať. Táto malá zmena bude mať veľký efekt, pretože nám ušetrí čas a urýchli varenie. Po vylisovaní cesnaku stačí šupky vyhodiť do koša a nástroj umyť.

Ako lúpete cesnak?

  • Mikrovlnná rúra je nie príliš obľúbená metóda na rýchle olúpanie cesnaku. Stačí, ak strúčiky vložíte do ohrievacej nádoby a potom ich vložíte do spotrebiča. Kľúčom k úspechu je správne nastavenie výkonu (800 W) a času (15 sekúnd). Po uplynutí tejto doby by sa mala šupka cesnaku sama oddeliť.
  • Nádoba je jednoduché, ale nie samozrejmé riešenie. Musíte do nej vložiť cesnak a potom naskrutkovať veko. Teraz musíte nádobou silno zatriasť, aby strúčiky narazili na všetky steny nádoby. Už po niekoľkých pohyboch si všimnete, že šupka odíde sama.
  • Voda v miske je málo známa, ale dobre fungujúca metóda. Stačí jej malé množstvo, ktoré bude pôsobiť čarovne. Stačí, ak do nej ponoríte cesnak približne na 5 minút. Keď ho nakoniec vytiahnete a osušíte papierovou utierkou, šupka pôjde rýchlo dole.
@declutterpl Wiesz, że czosnek można wycisnąć przez praskę bez obierania go? 🤯 #lifehack #kuchnia #domoweinspiracje #porady ♬ dźwięk oryginalny – Agata | składanie i odgracanie

Podobné články

Toto všetko u vás doma dokáže obyčajný cesnak. Vedeli ste o tom?

Toto všetko u vás doma dokáže…

Máme pre vás zaujímavú informáciu, ktorá…
Rozumní ľudia si začínajú dávať strúčik cesnaku na noc pod vankúš

Rozumní ľudia si začínajú dávať strúčik…

Cesnak je jednou z najužitočnejších rastlín…
Vložte cesnak na noc do záchodu a ráno budete veľmi prekvapený z výsledku

Vložte cesnak na noc do záchodu…

Čistenie toalety nemusí byť nudná, náročná…
Zbavte sa rýchlo zápachu z úst po konzumácii cesnaku. Zjedzte toto ovocie

Zbavte sa rýchlo zápachu z úst…

Cesnak je jednou z najvoňavejších druhov…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *