Tieto rastliny musíte zasadiť v apríli. Nezabudnite je posledný čas

sadenie zahrada

Marec bol mesiacom veľkého upratovania. Mali sme čas pripraviť pôdu, upratať pozemok a ostrihať rastliny. Na druhej strane apríl, skutočný začiatok jari je ideálnym časom na výsadbu.

Apríl je v záhradníckom kalendári veľmi dôležitý mesiac. Práve teraz môžeme začať vysádzať väčšinu zeleniny. Pre niektoré rastliny je to posledný čas, kedy ich môžeme zasadiť do zeme.

Čo musíme zasadiť v apríli?

Jar je v záhrade jednoznačne najrušnejším obdobím. Práve v tomto období sa musíme venovať výsadbe plodín. Apríl je poslednou chvíľou na vysadenie niektorých druhov zeleniny. Ak ich chcete mať vo svojej záhrade, nezostáva už veľa času.

V prípade sadeníc musíme vysiať najmä baklažán. Je to tiež posledný čas na výsadbu bôbov. Zníži sa tak pravdepodobnosť napadnutia voškami. Apríl je tiež poslednou chvíľou na výsadbu cesnaku a výsev papriky. Okrem toho sa oplatí vysadiť paradajky, aby bola úroda určite bohatá.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Posypte len túto vec z kuchyni a mravce budú utekať čo najďalej z domu aj záhrady

Apríl je tiež posledný čas na výsadbu sadeníc. Oplatí sa začať vysádzať aj sadenice cviklovej zeleniny. Môžeme sa pustiť do výsevu tekvíc, cukiet a dokonca aj melónov. Čo ešte môžeme zasadiť v apríli?

sadenie

Nezabudnite na tieto rastliny v apríli

V apríli môžeme vysievať aj kapustovú zeleninu. Je to ideálny čas na výsadbu kapusty, brokolice, ružičkového kelu, karfiolu a tiež kel. Skutočný začiatok jari je na dosah ruky. V záhradníckom kalendári je ešte niekoľko rastlín, ktoré treba zasiať.

Teraz môžeme vysádzať reďkovky. Okrem toho sa oplatí postarať sa o červenú repu, ktorá miluje spoločnosť reďkoviek. Okrem toho môžeme pomaly vysievať kôpor, mrkvu a petržlen.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Metabolizmus sa po 40-tke spomalí. Jedzte toto a naštartujete ho

Aj keď je v apríli naozaj teplo, niektoré rastliny ešte nie sú pripravené. S výsadbou ktorej zeleniny ešte musíme počkať? Výsadbu rastlín, ktoré skutočne milujú vysoké teploty, je lepšie odložiť na neskorší koniec mesiaca.

redkovka

Tieto rastliny musia ešte počkať

Apríl nie je posledným mesiacom na výsev rastlín. Mnohé druhy zeleniny sa skutočne oplatí vysadiť práve teraz, ale s inými musíme ešte počkať. Ak uvažujete o výsadbe týchto plodín teraz, pozorne sledujte počasie.

V apríli bude riskantné zasiať fazuľu priamo do zeme. Je lepšie pripraviť si sadenice alebo počkať do mája. Podobná situácia je aj v prípade batátov. Túto zeleninu je oveľa lepšie vysadiť budúci mesiac.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *