• 13 augusta, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 3minúty čítania

Tieto vitamíny vám chýbajú, ak vám vypadávajú vlasy

Tieto vitamíny vám chýbajú, ak vám vypadávajú vlasy

Máte problém s vypadávaním vlasov? Ak telo nedostáva potrebné živiny, pramene sa oslabujú. Navrhujeme, aké vitamíny chýbajú pri nadmernom vypadávaní vlasov.

Keď vám vypadáva viac vlasov ako zvyčajne, je to znamenie, že vám v tele niečo chýba. Čo je toho príčinou? Problém môže spočívať v nesprávnej strave.

Poradíme vám, čo jesť, aby ste predišli vypadávaniu vlasov, a ktoré potraviny obsahujú najviac vitamínov a živín. Nezabudnite však navštíviť svojho lekára, ktorý pomocou testov určí príčinu problému.

Prečo vypadávajú vlasy? Dôvodov môže byť mnoho

Slabé a lámavé vlasy, ale na kefe vám zostáva čoraz viac prameňov vlasov? Dôvodov vypadávania vlasov môže byť mnoho. Medzi dôvody vypadávania vlasov patria hormonálne problémy, stres, nevhodná kozmetika a genetika, ale aj zlá strava a nedostatok živín a vitamínov.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Dedko ukázal, ako za pár minút nalúpal plný kýbeľ orechov. To musíte vidieť

Mali by sme si uvedomiť, že správna výživa je nielen kľúčom ku krásnym vlasom, pokožke či nechtom, ale aj k lepšej pohode.

Aké vitamíny chýbajú pri vypadávaní vlasov? Zabezpečte si stravu bohatú na vitamíny a živiny

Jedným z najčastejších dôvodov vypadávania vlasov je nedostatok vitamínu B7 alebo biotínu. Biotín je zodpovedný za syntézu keratínu, jedného zo základných stavebných prvkov vlasov a nechtov. Biotín sa nachádza vo výrobkoch, ako sú vaječné žĺtky, mäso a celozrnný chlieb.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Pavúky sa na jeseň masovo dostávajú do domácností. Urobte toto a neprídu k vám

Vypadávanie vlasov môže byť spôsobené aj nedostatkom železa, ktoré je obsiahnuté v červenom mäse, špenáte a iných listových rastlinách, ako aj v strukovinách. Dôležitú úlohu zohráva aj zinok, ktorého nedostatok v tele sa prejavuje oslabením nechtov a vlasov.

Podobné články

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *