Tieto vitamíny vám chýbajú, ak vám vypadávajú vlasy

vypadavanie vlasov 1

Máte problém s vypadávaním vlasov? Ak telo nedostáva potrebné živiny, pramene sa oslabujú. Navrhujeme, aké vitamíny chýbajú pri nadmernom vypadávaní vlasov.

Keď vám vypadáva viac vlasov ako zvyčajne, je to znamenie, že vám v tele niečo chýba. Čo je toho príčinou? Problém môže spočívať v nesprávnej strave.

Poradíme vám, čo jesť, aby ste predišli vypadávaniu vlasov, a ktoré potraviny obsahujú najviac vitamínov a živín. Nezabudnite však navštíviť svojho lekára, ktorý pomocou testov určí príčinu problému.

Prečo vypadávajú vlasy? Dôvodov môže byť mnoho

Slabé a lámavé vlasy, ale na kefe vám zostáva čoraz viac prameňov vlasov? Dôvodov vypadávania vlasov môže byť mnoho. Medzi dôvody vypadávania vlasov patria hormonálne problémy, stres, nevhodná kozmetika a genetika, ale aj zlá strava a nedostatok živín a vitamínov.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Po plastových slamkách chce EÚ zakázať ďalšie veci, ktoré nám zľahčujú život

Mali by sme si uvedomiť, že správna výživa je nielen kľúčom ku krásnym vlasom, pokožke či nechtom, ale aj k lepšej pohode.

Aké vitamíny chýbajú pri vypadávaní vlasov? Zabezpečte si stravu bohatú na vitamíny a živiny

Jedným z najčastejších dôvodov vypadávania vlasov je nedostatok vitamínu B7 alebo biotínu. Biotín je zodpovedný za syntézu keratínu, jedného zo základných stavebných prvkov vlasov a nechtov. Biotín sa nachádza vo výrobkoch, ako sú vaječné žĺtky, mäso a celozrnný chlieb.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pridajte štipku do vody a premiešajte. Doplníte nedostatky a rehydratujete svoje telo

Vypadávanie vlasov môže byť spôsobené aj nedostatkom železa, ktoré je obsiahnuté v červenom mäse, špenáte a iných listových rastlinách, ako aj v strukovinách. Dôležitú úlohu zohráva aj zinok, ktorého nedostatok v tele sa prejavuje oslabením nechtov a vlasov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *