Zemiakovou šupkou potrite váš príbor či sklo. Osvedčený trik poradila babička

zemiakova supka

Zemiaky okrem svojich nesporných chuťových vlastností skrývajú aj ďalšie neobvyklé spôsoby využitia, o ktorých možno ani neviete. S ich pomocou môžete obnoviť lesk znečistených povrchov a mnoho ďalšieho. Ako ich môžete použiť?

Zemiaky sú jednou z najobľúbenejších a najčastejšie konzumovaných druhov zeleniny na Slovensku. Varené a s pridaním masla a kôpru sú pre mnohých ľudí neoddeliteľnou súčasťou tradičnej večere. Nie každý si však uvedomuje, že sú nielen chutné a zdravé, ale aj praktické. Môžete ich úspešne využiť pri domácich prácach.

Ako sa dá príbor rýchlo a jednoducho vyčistiť? Pomôže vám šupka na zemiaky

Zemiakové šupky možno použiť na rýchle a účinné čistenie príborov, ktoré stratili svoj niekdajší lesk a stali sa matnými. Ako na to? Jednoducho ňou utrite vidličky, lyžice a nože (dávajte pozor, aby ste sa neporanili). Potom ich dôkladne vyleštite mäkkou handričkou, napríklad z mikrovlákna. Ďalším spôsobom je použitie vody po varení zemiakov.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pijete perlivé vody? Toto vám môžu urobiť so žalúdkom

Keď zeleninu vyberiete, ponorte do nej príbor asi na 10 až 15 minút, po uplynutí tohto času ho vyberte, osušte a vyleštite ako pri šupke. Vďaka prvému aj druhému spôsobu budú vyzerať ako nové a nezostanú na nich žiadne stopy po škvrnách alebo zmatnení.

Šikovný trik na čisté sklo a zrkadlá. Môžete ho použiť aj na okuliare

Zemiaky môžete použiť nielen na čistenie príborov, ale aj iných povrchov. Polovicu zemiaka rozkrojeného na polovicu potrite o zrkadlo alebo okennú tabuľu tak, aby časť dužiny zostala na skle, potom zotrite prebytok a povrch vyleštite mäkkou čistou handričkou.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zbavte sa slimákov v záhrade. Stačí posypať niečím, čo máte v kuchyni

Budú sa lesknúť ako nikdy predtým a bez použitia chemikálií. Tento trik je vhodný tak na sklo v oknách vášho bytu alebo auta, ako aj na zrkadlá alebo sklá v okuliaroch. Navyše sa na nich už nejaký čas nebude usadzovať vodná para.

Ako odstrániť vodný kameň z kanvice bez chemikálií? Zabudnite na ocot

Odvápňovanie kanvice nie je len o octe a sóde bikarbóne. Nevzhľadného povlaku sa môžete zbaviť aj pomocou zemiakových šupiek. Jednoducho ich pridajte do vnútra kanvice, zalejte vodou a nechajte zovrieť. V prípade potreby to niekoľkokrát zopakujte. Biele zvyšky zmiznú v okamihu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *