• 13 augusta, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Zemiakovou šupkou potrite váš príbor či sklo. Osvedčený trik poradila babička

Zemiakovou šupkou potrite váš príbor či sklo. Osvedčený trik poradila babička

Zemiaky okrem svojich nesporných chuťových vlastností skrývajú aj ďalšie neobvyklé spôsoby využitia, o ktorých možno ani neviete. S ich pomocou môžete obnoviť lesk znečistených povrchov a mnoho ďalšieho. Ako ich môžete použiť?

Zemiaky sú jednou z najobľúbenejších a najčastejšie konzumovaných druhov zeleniny na Slovensku. Varené a s pridaním masla a kôpru sú pre mnohých ľudí neoddeliteľnou súčasťou tradičnej večere. Nie každý si však uvedomuje, že sú nielen chutné a zdravé, ale aj praktické. Môžete ich úspešne využiť pri domácich prácach.

Ako sa dá príbor rýchlo a jednoducho vyčistiť? Pomôže vám šupka na zemiaky

Zemiakové šupky možno použiť na rýchle a účinné čistenie príborov, ktoré stratili svoj niekdajší lesk a stali sa matnými. Ako na to? Jednoducho ňou utrite vidličky, lyžice a nože (dávajte pozor, aby ste sa neporanili). Potom ich dôkladne vyleštite mäkkou handričkou, napríklad z mikrovlákna. Ďalším spôsobom je použitie vody po varení zemiakov.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Pri umývaní televízora nerobte tieto chyby. Obrazovka sa úplne zničí

Keď zeleninu vyberiete, ponorte do nej príbor asi na 10 až 15 minút, po uplynutí tohto času ho vyberte, osušte a vyleštite ako pri šupke. Vďaka prvému aj druhému spôsobu budú vyzerať ako nové a nezostanú na nich žiadne stopy po škvrnách alebo zmatnení.

Šikovný trik na čisté sklo a zrkadlá. Môžete ho použiť aj na okuliare

Zemiaky môžete použiť nielen na čistenie príborov, ale aj iných povrchov. Polovicu zemiaka rozkrojeného na polovicu potrite o zrkadlo alebo okennú tabuľu tak, aby časť dužiny zostala na skle, potom zotrite prebytok a povrch vyleštite mäkkou čistou handričkou.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Túto rastlinu by mal mať každý doma. Je to hotový zázrak a toto dokáže

Budú sa lesknúť ako nikdy predtým a bez použitia chemikálií. Tento trik je vhodný tak na sklo v oknách vášho bytu alebo auta, ako aj na zrkadlá alebo sklá v okuliaroch. Navyše sa na nich už nejaký čas nebude usadzovať vodná para.

Ako odstrániť vodný kameň z kanvice bez chemikálií? Zabudnite na ocot

Odvápňovanie kanvice nie je len o octe a sóde bikarbóne. Nevzhľadného povlaku sa môžete zbaviť aj pomocou zemiakových šupiek. Jednoducho ich pridajte do vnútra kanvice, zalejte vodou a nechajte zovrieť. V prípade potreby to niekoľkokrát zopakujte. Biele zvyšky zmiznú v okamihu.

Podobné články

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *