Varte vajíčka s citrónom a už to nikdy nebudete robiť inak

vajcia citron

Lúpanie uvareného vajíčka môže byť nepríjemné, tak prečo si túto úlohu neuľahčiť pomocou osvedčeného lifehacku. S týmto trikom ošúpete vajce rýchlo a bez námahy.

Lúpanie vajíčka môže účinne vyčerpať naše zásoby trpezlivosti. Často sa stáva, že škrupina sa odmieta odlepiť, praskne alebo sa rozpadne. Tu je návod, ako rýchlo olúpať vajce pomocou málo známeho triku. Vďaka nemu sa škrupina oddeľuje od vajíčka v dvoch kusoch.

Ako dosiahnuť, aby sa vajce olúpalo rýchlo a bez námahy? Do hrnca dajte jednu prísadu

Na internete nie je núdza o lifehacky a tipy, ako rýchlo olúpať vajcia, ale nie každá metóda funguje. Na instagramovom profile 5.min.crafts môžeme vidieť účinný trik na varenie vajec. Po ich vybratí z vody bude lúpanie škrupín triviálne.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Urobte si drink z kyslej kapusty. Toto sa začne diať s vašim telom

Stačí do hrnca s vriacimi vajíčkami pridať niekoľko plátkov citróna. Ako to funguje? Nuž, kyselina v citrónoch spôsobuje, že škrupiny sú mäkšie. Varte vajcia spolu s citrusmi, a keď ich vyberiete z vody, udrite do škrupiny, ktorá by mala prasknúť na dve časti. A je to! Lúpanie vajec ešte nikdy nebolo jednoduchšie.

Čo môžete urobiť, aby sa vám vajcia ľahko lúpali? Dva užitočné nápady, ktoré vám uľahčia život

Ďalším spôsobom, ako urýchliť lúpanie vajec po uvarení, je použitie octu. Bude fungovať podobne ako citrónová kôra. Stačí pridať polievkovú lyžicu octu do vriacej vody a škrupina zmäkne a ľahšie sa oddelí od bielka. Na rovnakom princípe bude fungovať aj lyžica soli pridaná do hrnca, ale v tomto prípade nezabudnite vajcia vybrať aspoň hodinu pred varením, aby mali teplotu blízku izbovej.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *