Tieto vtáky pozvite do záhrady. S týmto všetkým vám pomôžu

lastovicka

Spolu s prvými púčikmi na stromoch sa objavujú aj vtáky. Niektoré z nich u nás prezimovali, iné sa práve vracajú. Stojí za to pozvať ich do záhrady, keď sa vonku oteplí.

Vtáky v záhrade sa niekedy považujú za škodcov. Nakoniec, zjedia menšie plody z kríkov. Často sú však skutočným pokladom, hoci si to mnohí ľudia neuvedomujú. Zistite, prečo by ste im mali vo svojej záhrade pripraviť miesto.

Nahraďte chemické prípravky prírodnými spojencami

V záhrade je viac prírodných pomocníkov, ako si myslíme. Samozrejme, niektorí návštevníci nebudú na pozemku vítaní. Okrem iného sa zdráhame priblížiť ku krtkom alebo kunám.

Oplatí sa pozvať do záhrady berušky, ktoré nám účinne pomôžu v boji proti mšiciam. Vtáky sú tiež ideálnymi hosťami záhrady. Okrídlení priatelia nám pomôžu zbaviť sa veľkého množstva škodcov.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Tento postrek vykonajte, keď paradajky začnú kvitnúť. Bude veľa plodov

Niektorí ľudia sa snažia vtáky od návštevy záhrady odradiť. Žiaľ, takéto rozhodnutie môže byť osudné, pretože v krátkom čase sa dočkáme príletu hmyzu, kukiel a lariev. Ktoré vtáky sa oplatí pozvať do záhrady?

Vtáky v záhrade vykonávajú veľa práce

Vďaka práci vtákov v záhrade môžeme chemické prípravky odložiť na poličku. Sýkorka sa obzvlášť rada udomácňuje, pretože za jeden deň dokáže skonzumovať približne 200 škodcov.

Vtáky sa živia larvami, rôznym hmyzom a kuklami. Najväčší počet sýkoriek môžeme v záhrade vidieť počas hniezdneho obdobia, od mája do júla. Vtedy „pracujú“ so zdvojenou silou.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Nevyhadzujte zátku z fľašky oleja. Ma skrytú funkciu, o ktorej vie málo ľudí

Sýkorka nie je jediným vtákom, ktorý sa oplatí mať v záhrade, najmä ak bývate v blízkosti rieky alebo jazera. Jeden vták nám môže účinne pomôcť zbaviť sa problému s komármi.

Zabijak komárov vo vašej záhrade

Ľudia, ktorí majú v záhrade problém s komármi, by nemali vtáky plašiť. V tejto situácii sa vám budú hodiť najmä lastovičky. Zožerú obrovské množstvo komárov a pakomárov. Účinne pomôžu zbaviť sa škodcov.

Ak chcete, aby sa do vašej záhrady hrnuli vtáky, je dobré vysadiť rastliny, ktoré im poskytnú ďalšiu potravu. Na to sa výborne hodia šípky, arónie a hloh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *