Toto nesaďte v záhrade. Priťahuje to kliešte a nebezpečných škodcov

kliest

Čoraz dlhšie dni a stúpajúce teploty ohlasujú začiatok jari. Na stromoch sa objavujú prvé púčiky a tráva sa zelená. To však znamená aj návrat komárov, čiernych mušiek a nenávidených kliešťov.

Často si neuvedomujeme, že niektoré rastliny v našich záhradách kliešte skutočne milujú. Skontrolujte, či je vaša záhrada kráľovstvom pavúkovcov.

Prvý útok kliešťa v tomto roku

Vonku je čoraz teplejšie počasie, čo znamená, že sa pomaly prebúdza aj hmyz. V niektorých oblastiach Slovenska už kliešte zaútočili. Čoskoro sa objavia aj v našich záhradách.

Niekedy si myslíme, že kliešte sa vyskytujú len v lesoch a na lúkach. To je však omyl, pretože tieto parazity žijú aj v parkoch a záhradách. Niektoré rastliny navyše pavúkovce priťahujú.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Máte to doma všetci. Dajte to do vody a striekajte na vošky

Kliešte prenášajú nebezpečné choroby a môžu sa ukrývať v rôznych zákutiach nášho pozemku. Dávajte pozor, aby ste v záhrade nevytvorili ideálne podmienky pre pavúkovce. Ak nechcete, aby vás napadli kliešte, vyhýbajte sa týmto rastlinám vo veľkom množstve.
Rastliny, ktoré priťahujú kliešte

Kliešte sa najlepšie cítia na lúkach. Na rozdiel od toho, čo si možno myslíte, nečakajú na nás v konároch stromov, ale skrývajú sa medzi steblami trávy. Niektoré rastliny vytvárajú pre týchto parazitov ideálne podmienky.

Kliešte milujú paprade. Ak ich máte v záhrade veľa, vytvárate pre kliešte ideálne podmienky. Jediný spôsob, ako vyhnať parazity zo záhrady, je pravidelné strihanie papradí.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Metabolizmus sa po 40-tke spomalí. Jedzte toto a naštartujete ho

Okrem toho sa kliešte cítia dobre medzi listami brečtanu. Priťahujú ich aj vysoké trávy. Dávajte si na ne vo svojej záhrade pozor. Môžete tiež myslieť na rastliny, ktoré pavúkovce nemajú v obľube.

Tieto rastliny kliešte neznášajú

V záhrade môžeme vysadiť rastliny, ktoré kliešte nemajú rady. Dobrým návrhom je levanduľa, ktorá pavúkovce odoženie a priláka do záhrady včely a motýle, aby opeľovali rastliny na záhonoch.

Kliešte tiež neznášajú vôňu cesnaku a rozmarínu. Eukalyptus ich tiež vyženie zo záhrady. Ak máte na svojom pozemku paprade alebo kvetinové lúky, myslite aj na rastliny, ktoré kliešte odradia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *