To, za čo platíte si viete zadarmo urobiť z gaštanov. Bežte a zbierajte ich

gastany

Neexistuje charakteristickejší symbol jesene, ktorý by každoročne potešil milióny detí. Gaštany sú obľúbeným materiálom na výrobu rôznych umeleckých diel, pretože sú neuveriteľne odolné. Ukazuje sa však, že majú viac využití. Pozrite sa, ako vyrobiť mydlo z gaštanov.

Sú nielen krásne, ale predovšetkým mimoriadne užitočné v domácnosti. To všetko vďaka saponínu, ktorý obsahujú. Ide o prírodný čistiaci prostriedok. Má vlastnosti mimoriadne podobné mydlu, pretože ľahko pení. Preto bude gaštanové mydlo v domácnosti veľmi užitočné.

Ako si vyrobíte gaštanové mydlo?

Existujú dva recepty s rôznymi stupňami náročnosti, takže si sami vyberiete, ktorý je pre vás lepší.

  • Pri prvom a jednoduchšom spôsobe budete potrebovať 8 čerstvých a zdravých gaštanov. Rozdrvte ich na malé kúsky a potom ich zalejte 1 litrom vriacej vody. Teraz jednoducho nechajte zmes stáť približne 24 hodín. Počas tejto doby gaštany uvoľnia to najlepšie, čo v sebe majú. Po uplynutí tejto doby preceďte gaštany cez sito a tekutinu nalejte do dávkovača.
  • Druhý recept si vyžaduje viac práce, a to lúpanie gaštanov. Preto je vhodné ich predtým na niekoľko minút namočiť do vody. Na tento recept budete potrebovať 10 čerstvých a olúpaných gaštanov. Stačí ich zaliať 200 ml destilovanej vody a potom rozmixovať na hladkú kašu. Teraz hmotu varte 3 minúty za stáleho miešania. Po vychladnutí zostáva tekutinu preliať do nádoby.
Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Toto je najlepšie hnojivo pre veľkú a chutnú úrodu čučoriedok

Čo ďalšie sa dá z gaštanov vyrobiť?

  • Prací prostriedok z gaštanov je veľmi účinný a prírodný produkt, ktorý je alternatívou k štandardným pracím prostriedkom. Na jeho prípravu potrebujete 7 zdravých gaštanov a 300 ml vody. Najskôr ich musíte rozdrviť na malé kúsky. Môžete na to použiť škrabku na orechy alebo tĺčik na mäso. Potom gaštany vložte do hrnca, zalejte vodou a varte ich na miernom ohni 15 minút. Tým sa z nich uvoľnia saponíny alebo čistiace látky. Nakoniec sa odvar precedí a ochladí, aby bol vhodný na použitie.
  • Univerzálny čistiaci prostriedok je tiež skvelým spôsobom využitia gaštanov. Na jej prípravu potrebujete 8 gaštanov a 1 liter vriacej vody. Rozdrvené gaštany je potrebné namáčať až 24 hodín, aby sa z nich uvoľnilo to najlepšie. Pripravený prostriedok jednoducho sceďte a nalejte do fľaše. Nezabudnite ho uchovávať v chladničke a spotrebujte ho do 1 týždňa od prípravy.
Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Slováci dávajú zubnú pastu do mrazničky. Pomáha to tisícom domácností

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *