Žena už 5 rokov nezapína v zime kúrenie a toto su jej triky

kurenie

Na Slovensko už nadobro prišla jeseň a s chladnejšími dňami sa začala vykurovacia sezóna. Mnohí ľudia si kladú otázku, ako vykurovať svoj domov a zároveň minimalizovať náklady. Odpoveď prináša používateľka TikTok, ktorá má už päť rokov vypnuté radiátory.

V záznamoch na svojom profile na TikToku Klaire De Lys hovorí, ako hospodáriť s domácim rozpočtom, aby sa minimalizovali náklady na bývanie pri vysokej inflácii.

Keďže dni sú čoraz chladnejšie a účty za kúrenie môžu vážne znehodnotiť úspory, rozhodla sa s pozorovateľmi podeliť o svoje spôsoby, ako zostať v teple bez zapínania radiátorov. V sérii nahrávok „Ako túto zimu nezmrznúť“ hovorí okrem iného o výrobkoch, ktoré sa vám budú hodiť na zateplenie domácnosti.

Ako si zatepliť domácnosť bez toho, aby ste museli zapínať radiátory?

Pozorovateľka Klaire upozornila, že v roku 2023 by mal mať každý komfortné vykurovanie. Realita je však niekedy iná. Mnohí ľudia musia minimalizovať náklady, aby vystačili s peniazmi. Používateľka TikToku navrhla, aby sme sa najprv pripravili na chladné počasie a uistili sa, že máme doma všetky potrebné výrobky.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Osviežuje v horúčavách a upokojuje telo. Doma ho pijeme po litroch

Medzi položkami na jej zozname boli: teplé prikrývky, vlnené ponožky – alebo ich lacnejšie ekvivalenty, ktoré sú zateplené, rukavice bez prstov, ktoré udržia ruky v teple a neprekážajú pri domácich prácach, a sviečky – najlepšie také, ktoré horia minimálne šesť hodín.

Žena priznala, že ide o drobnosti, ale mať ich po ruke je obrovský rozdiel. „Sviečky poskytujú veľa tepla, najmä v malých miestnostiach,“ povedala. – zdôraznila.

„Studené nohy sú neznesiteľné.“

Neskôr vo videu zdôraznila, že užitočné je mať aj fľaše s horúcou vodou. Aspoň dve na osobu, ktoré sa dajú použiť ako termofor a slúžia napríklad na vyhrievanie postele.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Toto sa vám postupne deje s mozgom, ak jete nezdravé potraviny

Navrhla tiež mať jednu na zohrievanie nôh a druhú na zohrievanie hrudníka. „Studené nohy sú neznesiteľné. Na druhej strane, keď vám mrzne hrudník – ľahko prechladnete,“ – zdôraznila.

Odporučila tiež kúpiť si flísovú mikinu a teplý šál. V komentároch sa objavili posypy vďaky. Niektorí si boli dobre vedomí jej trikov. „Fľaše s horúcou vodou vám pod perinou okamžite navodia pocit prítulnosti“. – napísal jeden komentátor. „Áno vlneným ponožkám!“ – dodal ďalší. Niekto tiež navrhol spomenúť si na záclony.

Viac vo videu:

@klairedelysofficial Video no. 2 in my #howtostaywarm ♬ original sound – Klaire de Lys

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *