• 27 novembra, 2022
  • Zatiaľ bez komentára
  • 6minúty čítania

Totálne uplakaný Matovič v TV! Už to nevydržal a povedal, čo si myslí o lekároch!

Totálne uplakaný Matovič v TV! Už to nevydržal a povedal, čo si myslí o lekároch!

Minister financií Igor Matovič bol dnes hosťom v diskusnej relácii O 5 minút 12, kde hovoril o kríze v slovenskom zdravotníctve a aj o svojom pohľade na vec.

„Ja sa obávam, že prehral pacient. Môže sa celé Slovensko tešiť, že akú dohodu sme urobili s odborármi… Odmietol som byť na tých rokovaniach, lebo to bolo bohapusté vydieranie,“  vyhlásil hneď na začiatok Matovič s uplakaným tónom hlasu.

„Bol som 40 hodín na tých rokovaniach a 90 % to bolo o platoch,“ tvrdí Matovič.

Na rokovaniach s lekárskymi odborármi sa však podľa Matoviča ani raz neriešila lepšia zdravotná starostlivosť, záujmy pacientov, úplatky, lepšie prístroje či lieky na liečbu rakoviny, ale iba platy. „Toto je, žiaľ, dohoda, kde prišli odborári k stolu, na tom stole bolo prestreté pre všetkých zdravotníkov, pre pacientov, a odborári povedali, že toto si berieme my len pre nemocničných lekárov,.

Matovič hovoril aj o tom, že žiadať by pod hrozbou jadrového výbuchu mohli aj zamestnanci atómovej elektrárni

„Toto na tom bolo to nebezpečné, na čo som upozorňoval,“ zdôraznil Matovič. „Urobili sme zásadný precedens a teraz majú morálne právo štrajkovať sestričky, sanitári, rušňovodiči, zamestnanci v atómke, učitelia, upratovačky a prečo nie smetiari? Nech nám nechajú odpadky a povedia, že aj oni chcú platy vyššie o 10 %, ako sú české,“ dodal minister.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Pri umývaní televízora nerobte tieto chyby. Obrazovka sa úplne zničí

Igor Matovič na sociálnej sieti napísal status, v ktorom v podstate priznal, že jeho matka zaplatila doktorovi, aby operoval jeho otca sumou 5-tisíc. V statuse Matovič brutálne zaútočil na lekárov a už s nimi odmieta vyjednávať.

„Mal som 22. S mamou sme stáli pred operačnou sálou neurochirurgie na Kramároch. S napätím sme čakali na výsledok operácie ocina, ktorému diagnostikovali zhubný nádor na mozgu. Išlo o čas … zrazu vyšiel von z operačnej sály hlavný operatér, prišiel ku nám a mamine povedal: ´Pani Matovičová, potrebujem motivovať operačný tím. Päť tisíc by to spravilo.´

Mamina povedala, že ale ona pri sebe také veľké peniaze nemá. Chladnokrvne povedal: ´Nevadí, počkáme.´ Ja som zostal, mamina v strese utekala do mesta do banky. Keď po hodine prišla a „motivačné“ odovzdala do rúk ´lekára´, operácia ocina sa začala. V lete toho roku ocino zomrel,“ píše Matovič v statuse ale meno lekára neprezrádza.

Ako však ďalej uvádza, ide o rovnakého lekára, ktorý vraj aktuálne podporuje vyjednávací tím LOZ: „Dnes som ministrom financií a pred pár týždňami som mal rokovanie so spomenutým „lekárom“. Zastupoval lekársky stav, ja štát. Žalúdok sa mi obracal, ale nemohol som na sebe dať znať, že vidím pred sebou ľudský odpad. Odpad, ktorý sa pred Slovenskom tvári na elitu, a bohužiaľ, Slovensko ho za elitu považuje.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ľudia vkladajú obálku na hodinu do mrazničky a šetria tak

Zvládol som to, zastupoval som štát, nie syna otca so zhubným nádorom v hlave, za ktorého operáciu si bezcitný chrapúň od mamy príkladne vydieračským spôsobom vypýtal ´motivačné´ a kým neprišlo, ani operovať nezačal.“

V statuse spomína Matovič aj na jeho dcérku Klárku „Našej 4-ročnej Klárke po prudkých bolestiach 4 dní v nemocnici ´rozpúšťal´ lekár kamene v obličkách. Tlačil do nej analgetiká proti bolesti, ale Klárka sa mala zo dňa na deň horšie a horšie. Na piaty deň zúfalá Pavlínka Klárku zobrala na vlastnú zodpovednosť do inej nemocnice.

Tam, keď lekár na príjme Klárku zbadal, tak len z toho, ako si sadala na lehátko usúdil, že ide o akútny zápal slepého čreva, ktoré je podľa neho už dlhšie prasknuté s následnou veľmi vážnou život ohrozujúcou sepsou. Išla na okamžitú operáciu a presne tak aj bolo. Statoční zdravotníci ju doslova ukradli hrobárovi z lopaty … ALE Fušerovi ´lekárovi´, čo ´rozpúšťal kamene´ odborári z LOZ navrhujú presne rovnaký (viac ako český plat) ako lekárovi Fachmanovi. Sprosté komunistické rovnostárstvo, ktoré akúkoľvek možnosť odmeňovať podľa schopností, snahy a prístupu k pacientovi zabíja v zárodku,“

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *