Toto ovocie nikdy nedávajte vášmu psovi! Bude po ňom trpieť

jamie street UtrE5DcgEyg unsplash

Strava psov, rovnako ako strava ich majiteľov, by mala obsahovať zdravú rovnováhu živín a minerálov. Niektoré druhy ovocia budú skvelým doplnkom jedálnička štvornohého psa. Iné by naopak nemali byť zaradené nikdy. Ktoré pochúťky by váš domáci miláčik nemal dostávať? Odpovedá Gazeta

Môžu psy jesť ovocie a zeleninu? Mnohé druhy rastlín majú pozitívny vplyv na zdravie domácich zvierat, ale podávanie niektorých z nich vášmu miláčikovi môže mať vážne následky. Zistite, ktoré produkty by sa nikdy nemali nachádzať v jedálnom lístku vášho domáceho maznáčika a ktoré mu môžete bez problémov podávať.

Nikdy nedávajte psom tieto druhy ovocia. Môže to mať fatálne následky

Hoci v mnohých prípadoch ovocie prospieva zdraviu vášho psíka, niektoré druhy môžu byť pre neho veľmi prekvapivé. Štvornohé psy sú schopné stráviť malé množstvá rastlinných produktov, ale neoplatí sa založiť stravu vášho domáceho miláčika len na nich. Väčšina psov získava základné zložky zo živočíšnych produktov. Ak chceme obohatiť ich jedálny lístok, mali by sme sa vyhýbať ovociu, ako napr:

  • hrozno – spôsobuje zlyhanie obličiek u domácich zvierat,
  • citrusové plody – môžu spôsobiť silné bolesti brucha,
  • slivky, čerešne, marhule, višne a iné ovocie s kôstkou – najväčším problémom je kôstka, ktorá pri prehltnutí môže viesť k nepriechodnosti čriev, a čo je horšie, obsahuje aj látky, ktoré môžu viesť až k úhynu vášho domáceho maznáčika.
Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zalejte stopky z čerešní vodou a toto sa začne diať s vašim telom

Určitá zelenina by tiež nemala byť súčasťou stravy domácich zvierat. Ide predovšetkým o cesnak, cibuľu a pažítku. Rastliny sú pre zdravie psov mimoriadne škodlivé. Aj malé množstvo týchto produktov môže viesť k otrave organizmu vášho domáceho maznáčika a dokonca k jeho smrti.

Aké ovocie a zeleninu môžete dávať svojmu psovi? Zistite viac o zdravých doplnkoch stravy vášho domáceho maznáčika

Je dobré z času na čas podávať psovi ovocie alebo zeleninu. Aj surové pochutiny tohto typu môžu mať pozitívny vplyv na zdravie vášho domáceho maznáčika. Navyše ich nájdete aj v mnohých hotových krmivách pre domáce zvieratá. Ktoré druhy ovocia a zeleniny môžete svojmu psovi podávať?

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Niekedy to ľudia jedli stále, dnes vôbec. Ovocie, ktoré čistí črevá a pomáha chudnúť

S odpoveďou prichádzajú majitelia Challah, ktorí na Instagrame prevádzkujú profil venovaný ich domácemu miláčikovi. Delia sa na ňom o zaujímavé a užitočné pikošky o výchove psa. V jednom z videí ukázali, ktoré ovocie možno štvornohému psovi podávať bez väčších kontraindikácií.

Medzi ovocím spomenuli jablko, melón, jahody a banány. Aj niektoré druhy zeleniny budú užitočným doplnkom stravy vášho domáceho miláčika. Patrí k nim petržlen a tekvica na podporu trávenia, surová mrkva na dentálnu hygienu a červená paprika.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *