Vysypte toto na váš matrac a bude nie len čistý, ale aj ideálny na kvalitný spánok

Screen Shot 2016 02 19 at 121

Špinavý matrac nie je len estetický problém. Jeho zlý stav sa odráža na kvalite spánku. Časté žlté škvrny a prach naznačujú, že je najvyšší čas na dôkladné čistenie. Zistite, ako vyčistiť matrac pomocou jedinej zložky.

Pravidelné drhnutie matraca je kľúčovým prvkom pri čistení (hneď po výmene prestieradiel a obliečok na prikrývku a vankúš). Je to veľmi dôležité, pretože matrace poskytujú skvelú živnú pôdu pre roztoče, ktoré sa živia odumretou kožou. Keď je v kuchynskej skrinke sóda bikarbóna, neoplatí sa používať profesionálne čistiace prostriedky na matrace alebo drahé špecializované čistiace prostriedky, píše Genialne.

Ako vyčistiť matrac pomocou jedlej sódy?

Na začiatok musíte z matraca odstrániť posteľnú bielizeň a prestieradlá a potom posypať jeho povrch jedlou sódou. Teraz prášok jednoducho vmasírujte rukou tak, aby sa hlboko vsiakol do štruktúry tkaniny. Jedlú sódu je potrebné dobre zapracovať aj do matraca, kde sa objavili zažltnuté škvrny. Po tomto čistení musíte počkať aspoň 1 hodinu, aby sóda účinne pôsobila.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Väčšina Slovákov nepozná skrytú funkciu záchodovej kefy

Nakoniec jednoducho použite vysávač na dôkladné odstránenie sódy bikarbóny a váš matrac bude vyzerať ako nový. Tento kuchynský výrobok má čistiace a osviežujúce vlastnosti, čím odstraňuje baktérie a neutralizuje zápach. Do jedlej sódy môžete pridať aj niekoľko kvapiek esenciálneho oleja, napr. levanduľového, ktorý dodá matracu prenikavú vôňu. Levanduľa je na druhej strane dobrou voľbou, pretože zlepší kvalitu spánku.

Domáca zmes na škvrny

Keď je špina na matraci veľká a ťažko odstrániteľná, pripravte si zmes z 3 polievkových lyžíc jedlej sódy, 1 šálky peroxidu vodíka a niekoľkých kvapiek prostriedku na pranie. Takýto prípravok jednoducho naneste na škvrny pomocou špongie. Potom počkajte približne 15 minút a pastu z povrchu matraca odstráňte handričkou. Keď sú škvrny odolné, odporúča sa pripraviť silnejší prostriedok z 1/2 šálky jedlej sódy a 2 polievkových lyžíc peroxidu vodíka, potom ho naneste na škvrnu, počkajte, kým zaschne, a vyberte ho vlhkou handričkou.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Okná vám vydržia čisté celý rok, ak ich raz umyjete takto

Čo používate na odstránenie rôznych škvŕn vy?

  • Pot zmizne najlepšie po použití octu alebo čpavku s vodou.
  • Krv sa odstráni len v studenej vode. Môžete do nej pridať trochu bóraxu.
  • Moč neutralizuje kukuričná múka, ktorú doň votriete.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *