Deti z osady hádžu do áut skaly. Policajti s tým nevedia nič urobiť, do osady nevedia vstúpiť

romske deti osada skaly auta

Spišská oblasť sa stáva miestom opakovaných útokov detí na autá, ktoré predstavujú vážne ohrozenie cestnej premávky. Deti z osád okolo Spiša údajne hádžu kamene na prechádzajúce vozidlá, spôsobujúc materiálne škody a vystavujúc okoloidúcich riziku zranenia. Píše o tom portál RTVS

Nedávny incident, ktorý sa stal v obci Poráč, zaznamenal občan Marek z Bratislavy, ktorý cestoval na chatu. Z cesty sa vynorili malé deti a začali ho a jeho spolucestujúcich bombardovať kamennými projektilmi.

Obe motorové vozidlá utrpeli škody a manželkina teta dokonca utrpela šok, ktorý vyžadoval zdravotnú pomoc. Zábery z bezpečnostnej kamery v aute poškodeného vozidla boli poskytnuté polícii na identifikáciu páchateľov.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Toto nesaďte vedľa paradajok, lebo im vezmú všetky živiny

Podľa Mareka z Bratislavy však polícia nemá dostatočný počet posíl na to, aby vstúpila do osady, kde sa tieto útoky dejú. Osadníci pritom nerešpektujú prítomnosť príslušníkov Policajného zboru. Polícia však tvrdí, že preveruje postup hliadok a ich dodržiavanie zákona v prípade nahlásených incidentov.

Na Spiši sa však nejedná o izolovaný prípad. Rovnaký zážitok ako Marek zažil aj pán Pavol, ktorý bol tiež zasiahnutý dvoma kameňmi počas jazdy. Jeho vozidlo utrpelo škody na dverách, ktoré budú vyžadovať opravu. Pavol si uvedomuje, že situácia mohla byť oveľa nebezpečnejšia, keby kamene zasiahol do okna, za ktorým sedela jeho štvorročná dcéra.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Slováci ich v obchode obchádzajú. Čistia črevá a podporujú mozog

Okoloidúci sa na úsekoch cestnej siete, kde sa tieto incidenty dejú, cítia ako lovená zver. Očakávajú, že polícia prijme potrebné opatrenia na zabezpečenie bezpečnosti na cestách a vyriešenie tejto alarmujúcej situácie.

Celú reportáž RTVS si môžete pozrieť tu

One Reply to “Deti z osady hádžu do áut skaly. Policajti s tým nevedia nič urobiť, do osady nevedia vstúpiť”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *