Toto sa stane s vašim telom, keď si dáte cibuľu na 20 minút do ponožky

cibula

Najčastejšie ju oceňujeme pre jej chuť a zdravotné účinky, pretože je bohatým zdrojom vitamínov skupiny B a vitamínu C. Tým sa však jej výhody nekončia. Cibuľa je nielen chutná, ale je vhodná aj na starostlivosť o pleť. Ako sa pomocou nej môžete zbaviť bežného problému?

Cibuľa je populárna a obľúbená zelenina s výraznou chuťou a vôňou, po ktorej radi siahame v kuchyni. Nie každý vie, že je vhodná nielen na varenie, ale aj na ošetrovanie. Jednoduchým a lacným spôsobom vám pomôže zmierniť úporný problém. Aké ďalšie využitie skrýva?

Netradičné využitie cibule. Vyrieši nepríjemný problém za 20 minút

Okrem síry, zinku, vitamínov skupiny B a vitamínov C, K, E, A obsahuje cibuľa aj alicín, ktorý má antibakteriálny účinok.

Z tohto dôvodu sa oplatí siahnuť po tejto zelenine nielen na kulinárske účely, ale aj na to, aby ste sa zbavili pretrvávajúceho problému nepríjemného zápachu nôh. Hoci to znie prinajmenšom nezvyčajne, naozaj to funguje.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Máte medzi zubami takéto čierne trojuholníky? Zubár vysvetlil, čo to je

Predtým, ako ju vyskúšate, si však najprv urobte alergický test. Ak je všetko v poriadku, môžete to vyskúšať. Ako? Jednoducho prekrojte cibuľu na polovicu, potrite si ňou nohy a počkajte 20 minút. Po uplynutí tejto doby ich dôkladne umyte teplou vodou a problém na dlho zmizne. To však nie je jediné zaujímavé využitie tejto nenápadnej zeleniny.

Vyhlaďte si nohy ako pri salónnej kúre. Stačí 1 cibuľa

Nanesením cibule na nohy si nielen poradíte s nepríjemným zápachom, ale budú aj jemné a hladké a zmiznú aj prípadné mozole. Nakrájajte ju na plátky, vložte ich do ponožky a potom si ju priložte na chodidlo. Nechajte pôsobiť až 20 minút, nakoniec pokožku dôkladne opláchnite vodou a osušte pomocou uteráka.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Slováci budú mať návštevy. NBS chce vedieť, koľko majú peňazí a ako míňajú

Aký je najrýchlejší rast vlasov po natretí? Vyberte si domáci výrobok vyrobený z jedinej zložky

Cibuľa je tiež oddaným spojencom v boji za zdravé a husté vlasy. Ak bojujete s vypadávaním vlasov a vaše pramene sú matné a bez lesku, pripravte si cibuľovú masku na vlasy. Nastrúhajte cibuľu, pretlačte ju cez sito a šťavu nalejte do fľaše s rozprašovačom. Naneste na pokožku hlavy, dôkladne vmasírujte a po 30 minútach dôkladne opláchnite a umyte šampónom ako zvyčajne. Opakujte maximálne raz týždenne. Vaše vlasy budú oveľa menej náchylné na vypadávanie a začnú rásť silné a zdravé.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *