Takto znížite svoje účty za kúrenie a budete mať stále doma teplo

kurenie radiator

Vykurovacia sezóna je pre mnohých z nás výzvou. Chceme sa vyhnúť vysokým účtom za vykurovanie. Je to však možné? Ukazuje sa, že často robíme chyby, ktoré spôsobujú únik tepla z našich domovov.

Obávané účty za vykurovanie už nebudú nočnou morou. Stačí, ak prestaneme robiť chyby, ktoré nás stoja veľa. Ako môžete znížiť svoje výdavky na vykurovanie? Skontrolujte niekoľko vecí vo svojej domácnosti.

Základné pravidlá, ktoré si treba zapamätať počas vykurovacej sezóny

Ako viete, radiátory sú v lete vypnuté a často v tomto období pôsobia ako ďalší „vešiak“. Odkladáme na ne špongie, uteráky a utierky. Niekedy sú ideálnym miestom na sušenie bielizne. V skutočnosti je to dosť veľká chyba.

So začiatkom vykurovacej sezóny je čas odstrániť všetky veci z radiátorov. Jedinou výnimkou sú rebríky v kúpeľni. Sušenie bielizne na radiátoroch spôsobuje, že vykurovanie miestnosti trvá dlhšie a zaplatíme zaň viac.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Položte pod čučoriedky a budete zbierať obrovskú úrodu

Aj keď chceme, aby bielizeň schla rýchlejšie, neoplatí sa ju vešať na radiátory. Lepšie je umiestniť sušiak do blízkosti radiátora. Efekt bude podobný. Čo ešte môžeme urobiť, aby sme sa vyhli hororovým účtom?

Takto znížite svoje účty za vykurovanie

Pred vykurovacou sezónou skontrolujeme radiátory. Odvzdušníme ich a vyčistíme. Vďaka tomu budú pracovať oveľa efektívnejšie. Je tiež dobré skontrolovať, či sú okná utesnené. Práve cez ne uniká z domu teplo.

V prvom rade môžete skontrolovať, či sú vaše okná vzduchotesné. Jednoducho k nim umiestnite sviečku. Ak sa plameň pohybuje, je to znamenie, že teplo uniká. Pozornosť musíme venovať aj prípadným prasklinám, škrabancom a dutinám. Je čas postarať sa o ne.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Toto sa stane s vašim telom, keď budete prehĺtať melónová semiačka. Ostanete prekvapení

Utesnenie okien vám počas vykurovacej sezóny ušetrí naozaj veľa peňazí. Čo ešte môžeme urobiť, aby sme udržali dom teplejší? Využite krásne počasie a slnečné lúče, ktoré prenikajú do vášho domu.

Vyhrievajte svoj domov prirodzeným spôsobom

Na jeseň a v zime je slnko naším spojencom. Preto v tomto ročnom období rozťahujeme žalúzie a závesy. Lúče prenikajúce do domu prirodzene zohrejú miestnosti.

Okrem toho môžeme využiť plamienky sviečok. Večer sa ich oplatí zapáliť niekoľko. Pridajú na atmosfére a zároveň sa v miestnosti bude cítiť teplejšie.

One Reply to “Takto znížite svoje účty za kúrenie a budete mať stále doma teplo”

  1. Svíčky jako prostředek na zvýšení teploty v místnosti bych vůbec nedoporučovala, jak se to děje v článku. Je to ten nejhorší nápad! A proč? Je to sice hezká dekorace, ale zdraví škodlivá zvláště v uzavřené místnosti. Plamen svíčky vylučuje dehet, který volným okem není vidět, a ten pak vdechujeme do plic, které se pak tímto dehtem zanáší, a když to provádíme často a pravidelně v uzavřené místnosti, zakrátko budeme mít plíce dlouholetého kuřáka. Udělejte si test: postavte hořící svíčku 20 – 30 cm pod bílou skříňku a nechte nějakou chvíli hořet. Na skříňce se objeví černá čmouha. Nebo pořádně sfoukněte plamen svíčky např. před bílou záclonou na okně a okamžitě bude vše kolem během chvilky pokryto černými mastnými skvrnami. A tímto sajrajtem byste si, vážení, postupně zadehtovali svoje plíce!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *