Urobte test rukou, či vám tesnia okná. Môže vám to ušetriť stovky eur

ogrzewanie okna 69d6a8cdbb

Čo máte robiť, ak vaše okná netesnia? Tento problém je mimoriadne nepríjemný na jeseň a v zime, keď vonku mrzne. Cez medzery v oknách uniká veľa tepla, preto sa oplatí postarať sa o tesnosť okien. Ako to môžete urobiť?

Netesné okná znižujú teplotu v byte, čo ďalej zvyšuje naše účty za vykurovanie. Ako jednoducho utesniť okná? Našťastie na to nemusíme volať odborníka. Môžeme to urobiť sami v priebehu niekoľkých minút.

Prečo okná netesnia? Vykonajte jednoduchý test na kontrolu tesnosti vašich okien

Netesné okná znamenajú, že z vášho domu môže uniknúť až 30 % tepla. A hoci problém úniku vzduchu najčastejšie postihuje majiteľov starších typov okien, nie je to pravidlom. Príčin netesností môže byť niekoľko.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zmiešajte soľ so zubnou pastou. Získate úžasný prípravok

Často je to spôsobené zmršťovaním plastu, z ktorého je vyrobená väčšina moderných okien. Príčinou môže byť aj opotrebované tesnenie. Ako zistíte, či vám okno netesní? Je to jednoduché. Stačí prejsť rukou po okennom ráme a rýchlo vystopovať, odkiaľ uniká teplo.

Čo môžete urobiť, aby ste zabránili vyfukovaniu okien? Môžete ich utesniť sami

Na utesnenie okien nemusíte volať odborníka, môžete to jednoducho urobiť sami. Ako? Na utesnenie okien potrebujete penu. Po zistení zdroja úniku vzduchu vyplňte priestor penou. Tá bude zároveň slúžiť ako izolácia. Ľahko sa aplikuje a ak jej nanesiete príliš veľa, prebytok môžete ľahko odstrániť.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Postupná premena tela, ak prestanete fajčiť. Toto sa stane už za týždeň

Ďalším spôsobom je použitie tesniacej pásky, ktorá by sa mala aplikovať pozdĺž okenných rámov. Ide o dočasné opatrenie, ktoré však účinne vyrieši problém opotrebovaných a starých tesnení. Užitočný môže byť aj polymérny tesniaci tmel, ktorý sa nanáša pomocou stláčacej kazety. Je odolný voči nízkym a vysokým teplotám.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *