Toto u vás doma najviac míňa elektrinu. Radšej to používajte rozumne

elektrina

Bez elektriny je v súčasnosti veľmi ťažké fungovať. Väčšina spotrebičov, ktoré používate každý deň, potrebuje na svoju prevádzku elektrinu. Niektoré z nich si vyžadujú jej mimoriadne veľké množstvo.

Mnohých ľudí určite zaujíma, ktoré zariadenia spotrebujú najviac elektrickej energie. Odpoveď je prekvapujúca, pretože mnohí ľudia ich používajú prakticky každý deň.

Ako znížiť spotrebu elektrickej energie v domácnosti?

V našich domácnostiach je možné nájsť spotrebiče, ktoré sa pravidelne nepoužívajú, a napriek tomu sú naďalej zapojené do kontaktov. Takíto skrytí zlodeji elektriny samozrejme nie sú najväčšími požieračmi energie, ale na ročnej báze môžu predstavovať stratu. Preto ak niečo nepoužívate – napríklad tlačiareň – odpojte ju zo zásuvky.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Jedzte tieto potraviny každý deň a budete mať sokolí zrak. Rýchlo uvidíte rozdiel

Čo v domácnosti spotrebuje najviac elektrickej energie?

Na portáli Wirtualna Polska sa uskutočnil prieskum s názvom Ogólnopolski EkoTest (Celopoľský ekotest). Účastníkov sa pýtali, čo spotrebúva najviac elektrickej energie – sušička bielizne, umývačka riadu a indukčný sporák.

Väčšina respondentov na túto otázku neodpovedala správne. Až 55 % opýtaných uviedlo, že najviac energie spotrebuje sušička bielizne. Na druhom mieste sa umiestnila umývačka riadu, ale ani jeden z týchto spotrebičov nespotrebuje najviac elektrickej energie.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Hoďte to do záchodu večer a do rána bude ako nový, žiarivo biely

Najväčší žrút energie

V domácnostiach je najväčším zlodejom elektrickej energie indukčný varič. Počas roka spotrebuje takmer trikrát viac energie ako chladnička a až päťkrát viac ako práčka.

Samozrejme, je dôležité si uvedomiť, že tieto výsledky sú priemerné. To znamená, že spotreba elektrickej energie závisí od našich zvykov. Ak je doma televízor spustený nepretržite, môže spotrebovať najviac energie. V pomernom vyjadrení je však na prvom mieste indukčný varič.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *