Toto všetko dokáže vo vašej domácnosti soľ

sol

Kuchynská soľ má široké využitie. Hodí sa nielen na dochucovanie jedál alebo ako prísada do kúpeľa. Môžete ju použiť aj na výrobu domácich čistiacich prostriedkov. Tu sú triky so soľou, o ktorých ste možno nevedeli, píše Genialne.pl

O soli sa hovorí, že je bielym zlatom. Niet divu, veď kedysi bola platobným prostriedkom! Dnes nám slúži predovšetkým ako prírodný konzervačný prostriedok a tiež ako univerzálny kuchynský výrobok. Pozrite sa, ako ju môžete prakticky využiť.

Aké druhy soli existujú?

Soľ dodáva nášmu jedlu dobrú chuť. Okrem toho dodáva nášmu telu mnoho cenných živín, napríklad horčík, vápnik, zinok a mangán. Existuje mnoho druhov soli, preto je ťažké vybrať si tú najvhodnejšiu. Na pultoch obchodov nájdete soľ:

  • jodizovanú a nejodizovanú kuchynskú soľ,
  • kamennú
  • morskú soľ,
  • kłodawska,
  • himalájsku soľ,
  • Kala Namak (čierna),
  • z Mŕtveho mora.

Kuchynské triky so soľou

Ako sme už uviedli, kuchynská soľ má široké využitie. Uvádzame zoznam zaujímavých a praktických trikov, pri ktorých ju môžete využiť. Veľmi vám uľahčia každodenný život.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Jedzte toto a vyplavíte usadeniny z tepien. Nenapadlo by vás, čo to je

Už žiadna striekajúca mastnota!

Pri vyprážaní nie je ťažké postriekať horúci olej. Ak do nerozohriateho tuku pridáte štipku soli, nebude striekať na všetky strany.

Vyčistite pripálenú panvicu

Ak máte pripálenú panvicu alebo hrniec, neznamená to, že ich musíte hneď vyhodiť. Posypte ich dno trochou soli a pridajte vodu, nechajte ju 10 minút odstáť a chvíľu povarte. Všetko odstráňte pomocou špongie a máte hotovo.

Na čistenie použite hubku

Obnovte čistý vzhľad vašej kuchynskej hubky. Vložte ju do misky a pridajte vodu a soľ. Zľahka ju vo vode vyžmýkajte a potom ju vložte na minútu do mikrovlnnej rúry. Potom bude špongia ako nová.

Užitočné patenty na používanie soli

Chladivé nápoje

Na rýchle ochladenie nápojov použite soľ. Vložte kocky ľadu a nápoje do chladničky. Potom kocky posypte soľou. Teplé fľaše sa vďaka rozpúšťaniu ľadu v okamihu ochladia.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Tajná prísada, ktorá urobí z praženice luxusné raňajky. Takto ju varia profesionáli

Vyčistite odtoky drezu a umývadla

Váš drez sa môže kedykoľvek upchať. Existuje jednoduchý spôsob, ako ho uvoľniť. Použite soľ zmiešanú so sódou bikarbónou, ktorú musíte vyliať do odtoku. Môžete pridať aj ocot. Nechajte ho 10 minút reagovať a potom ho zalejte vodou. Týmto spôsobom sa drez sám uvoľní!

  • Odprašujte umelé kvety
  • Umelé kvety sú alterna
  • za skutočné rastliny. Majú však nevýhodu: rýchlo sa na ne práši. Aby ste tomu zabránili, vložte ich do plastového vrecka hore dnom a pridajte soľ. Potom kvety pretrepte a vytiahnite – všetok prach bude v okamihu preč!

Odstráňte rozbité vajíčko

Každému sa už stalo, že rozbil vajce na podlahe. Škvrna sa niekedy môže ťažko čistiť. Máme na to liek. Posypte vajíčko soľou, potom stvrdne a bude sa dať ľahko odstrániť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *