• 10 júla, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Najkrajšiu ženu Holandska vyhral biologický muž. Krajina oslavuje progresivizmus

Najkrajšiu ženu Holandska vyhral biologický muž. Krajina oslavuje progresivizmus

Transgender modelka a herečka Rikkie Valerie Kolleová sa v sobotu stala prvou víťazkou súťaže Miss Holandsko, ktorá sa konala v divadle AFAS v meste Leusden. Kolle porazil deväť súťažiacich narodených v ženskom pohlaví a prevzal korunku pre rok 2023, čím vystriedal minuloročnú víťazku Onu Moodyovú.

Dvadsaťdvaročná Kolle bude Holandsko reprezentovať na 72. ročníku súťaže Miss Universe, ktorá sa koncom tohto roka uskutoční v Salvadore, a stane sa tak len druhou transrodovou účastníčkou, ktorá postúpila na túto medzinárodnú súťaž. Prvou súťažiacou Miss Universe mužského pohlavia bola Angela Ponceová zo Španielska, ktorá súťažila v roku 2018, ale nepostúpila do finálového kola.

V sponzorovanom príspevku Miss Universe na Instagrame k mesiacu hrdosti si Kolleová ako jednoslovný sebaopis zvolila „víťazstvo“ a vysvetlila: „Ako malý chlapec som zdolala všetky veci, ktoré mi prišli do cesty. A pozrite sa na mňa teraz, keď tu stojím ako silná, posilňujúca a sebavedomá trans žena.“

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Pokuta za otvorené okno či zapnutú klimatizáciu v aute. Dajte si pozor, kam jazdíte

„Láska je láska, buďte tým, kým chcete byť, a nikdy nezabudnite, vždy oslavujte svoju hrdosť,“ zvolala kráľovná krásy, ktorá vyjadrila túžbu byť vzorom pre queer komunitu.

V ďalšom príspevku na Instagrame sa vysvetľuje, že hoci sa Kolle „nenarodila ako žena, ktorou som chcela byť“, mladá modelka to napravila len pred štyrmi mesiacmi operáciou. „PRE MŇA to uzavrelo kruh a prinieslo mi to šťastie,“ uzavrela Kolle bez toho, aby uviedla presnú povahu zákroku (zákrokov).

Bývalý americký prezident Donald Trump v roku 2012, keď mu súťaž Miss Universe patrila, slávne zrušil zákaz organizácie Miss Universe pre transrodové účastníčky. Víťazka kanadskej regionálnej súťaže Jenna Talackova pohrozila žalobou po tom, ako jej bolo znemožnené zúčastniť sa na národnej kanadskej súťaži, keď sa zistilo, že nie je „prirodzene narodenou ženou“, pričom svoje vylúčenie označila za „nespravodlivé“ a žiadala, aby jej bolo umožnené súťažiť. Trump po konzultácii s organizáciou Gay and Lesbian Alliance Against Defamation (teraz jednoducho nazývanou GLAAD) privítal Talackovú na súťaži Miss Universe v roku 2012 a zmenil pravidlá tak, aby od roku 2013 mohli súťažiť všetky transrodové ženy.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Pokuta za otvorené okno či zapnutú klimatizáciu v aute. Dajte si pozor, kam jazdíte

Minulý rok sa 19-ročný Brian Nguyen stal prvým súťažiacim mužského pohlavia, ktorý vyhral súťaž Miss America – konkrétne Miss Greater Derry v štáte New Hampshire. Súťaž Miss Spojených štátov amerických s podobným názvom však nedávno vyhrala súd, ktorý potvrdil jej právo na určovanie účastníkov jej podujatí podľa prvého dodatku vrátane odmietania transrodových uchádzačiek. Súťažiacim, ktoré boli odsúdené za trestné činy, a tým, ktoré pózovali nahé, už zakázala účasť.

Podobné články

Nádherná modelka odmietla podporiť transsexuálov: Nemali by súťažiť v ženských športoch

Nádherná modelka odmietla podporiť transsexuálov: Nemali…

Účastníčka filipínskej Miss Universe láskavo odmietla…
Zrušte si svoju farmu a dáme vám peniaze! EÚ podporila kontroverzný plán

Zrušte si svoju farmu a dáme…

Európska komisia 2. mája schválila plán…
10-členná afganská rodina odmietla veľký rodinný dom v Holandsku kvôli jeho polohe

10-členná afganská rodina odmietla veľký rodinný…

Desaťčlenná rodina afganských žiadateľov o azyl…
Biologický muž sa vyhlásil za ženu a všetky ich na cyklistických pretekoch predbehol

Biologický muž sa vyhlásil za ženu…

Ženské športy môžu byť v súčasnej…
Biologického muža, ktorý je ženou, sa opýtali, ako by definoval ženu

Biologického muža, ktorý je ženou, sa…

Transsexuálny zdravotník sa snažil využiť svoje…
Slovenský dedko sa rozbehol po medveďovi. Ten bral nohy na plecia a ušiel do lesa

Slovenský dedko sa rozbehol po medveďovi.…

Stretnúť medveďa na Slovensku v horách…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *