Toto všetko u vás doma dokáže obyčajný cesnak. Vedeli ste o tom?

cesnak v zachodwe

Máme pre vás zaujímavú informáciu, ktorá prekoná všetko, čo ste doteraz o cesnaku počuli. Často nám čistenie domácnosti berie hodne času, najmä keď ide o kúpeľňu a toaletu, kde sa vyskytuje najviac baktérií. V tomto smere máme pre vás zázračné riešenie: cesnak.

Namiesto silných chemických prostriedkov, ktoré môžu byť škodlivé pre naše zdravie a zaťažujú životné prostredie, je cesnak vynikajúcim prírodným dezinfekčným prostriedkom. Stačí, ak do WC hodíte strúčik cesnaku na noc a ráno ho spláchnete. Tento postup opakujte aspoň dvakrát do týždňa.

Alternatíva: Cesnakový Čaj

Ak vás odrazuje myšlienka cesnaku vo vani, môžete pripraviť cesnakový čaj. Vo vriacej vode lúhujte tri nakrájané strúčiky cesnaku po dobu 15 minút. Cesnakový čaj následne nalejte do WC, ideálne na noc. Je to účinný spôsob, ako sa zbaviť baktérií a prípadných žltých usadenín.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Kávu by ste spolu s jedlom vôbec nemali piť. Toto vám to robí s telom

Ochrana Záhrady s Pomocou Cesnaku

Vošky Nemajú Šancu

Podľa starých záhradníckych trikov možno cesnak využiť aj v záhrade. Napríklad, moja babička vždy zapichovala strúčiky cesnaku do zeme vedľa svojich muškátov a nikdy nemala problém s voškami.

Odpudzovač Škodcov

Cesnaková zálievka, pripravená zo štyroch strúčikov a vriacej vody, sa osvedčuje ako rýchla pomoc proti muškám v pôde a okolo kvetináčov. Proti ďalším škodcom v záhrade pomôže cesnaková infúzia: dva strúčiky v 14 šálkach vody, ktorá sa použije ako postrek na listy a pôdu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Máte takéto brucho alebo oči? Môže za to priveľa konzumácie soli

Boj Proti Plesniam a Hávedi

Cesnak má aj antibakteriálne účinky, ktoré môžu pomôcť pri problémoch s plesňami. Navyše, pripravený extrakt z cesnaku s rastlinným olejom a tekutým mydlom je účinným postrekom proti rôznym záhradným strapkom a škodcom.

Bonus: Ruže Vám Poďakujú

Cesnak dokonca môže pomôcť i vašim ružiam. Zasadenie strúčikov vedľa nich ruže ochráni pred chorobami, odplaší vošky a mravce a zlepší ich celkovú kondíciu.

Záver

Takže, skôr než siahnete po chemických čističoch alebo pesticídoch, zvážte, či by vám v týchto situáciách nemohol pomôcť cesnak. Je to nielen chutná prísada do jedál, ale aj silný pomocník v domácnosti a záhrade.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *