Nevyhadzujte kôstky z čerešní. Dajú sa použiť na veci, ktoré sú inak veľmi drahé

pexels pixabay 162804

Kôstky z čerešní zvyčajne končia v koši na bioodpad. Samozrejme, tam by ste ich mali vyhodiť, ale lepším nápadom je ponechať si ich. V zime vám môžu byť veľmi užitočné. A to teraz vôbec nehovoríme o nápade zasadiť si vlastný ovocný strom. Je to niečo oveľa jednoduchšie a mimoriadne praktické.

Použite čerešňové kôstky. Nevyhadzujte ich, začnite ich zbierať

Čerešne sú veľmi zdravé. Sú skvelým zdrojom antioxidantov, vitamínov C a A a draslíka. Oplatí sa využiť to, že majú sezónu, a jesť ich dokonca každý deň. Telo sa nám za to poďakuje. A namiesto toho, aby sme ich vyhodili, sa oplatí čerešňové kôstky vyčistiť a pozbierať. Budú sa hodiť už o niekoľko mesiacov.

Väčšina ľudí čerešňové kôstky inštinktívne vyhadzuje bez toho, aby sa zamysleli nad tým, či sa dajú nejako využiť. Nie všetci však vedia, že sú skvelé na naplnenie domácej vyhrievacej podušky. To všetko vďaka ich schopnosti akumulovať teplo. V obchodoch si môžete ľahko kúpiť bio termofory z čerešňových jadierok. Výber je veľmi veľký a ceny sa líšia.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Majitelia áut si pred letom dávajú uterák na prístrojovú dosku. Zvyšuje to hodnotu auta

Ak však máte radi čerešne a jete ich veľa, oplatí sa ponechať si kôstky a vyrobiť si termofor. Je to veľmi jednoduché. Všetko, čo potrebujete, je bavlnená látka. Môžete na to použiť staré tričká alebo prestieradlá, ale najpohodlnejšie budú obliečky na vankúše.

Čerešňové kôstky dôkladne očistite a vysušte. V lete ich môžete jednoducho položiť na parapet a počkať, kým slnko urobí svoje. Ďalším krokom je nasypať ich do obliečky na vankúš a zašiť ju. A ekologický termofor je hotový. Ak sa rozhodnete namiesto obliečky na vankúš použiť iný materiál, budete musieť celú vec ušiť. Nie je to však veľmi zložitá úloha a mal by ju zvládnuť každý.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Toto nesaďte vedľa paradajok, lebo im vezmú všetky živiny

Fľašu na horúcu vodu s jadrom čerešne môžete použiť na zohriatie zmrznutých nôh. Je užitočná aj pri menštruačných bolestiach. Stačí ju vložiť do mikrovlnnej rúry alebo na radiátor a počkať, kým sa zohreje.

Nie každý vie, že rovnako dobre bude fungovať aj studená verzia z chladničky alebo mrazničky. Vtedy bude ideálna na modriny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *