Trumpa sa opýtali na koho strane je v ukrajinskom konflikte. Takúto odpoveď ste nečakali

trump

Bývalý americký prezident Donald Trump odmietol povedať, či v rusko-ukrajinskom konflikte uprednostňuje niektorú stranu, a uviedol, že by sa radšej zameral na úplné ukončenie krviprelievania. V stredajšom vystúpení na mestskej rade CNN v New Hampshire Trump tiež zdôraznil, že Washington dáva Kyjevu príliš veľa munície.

Na otázku Kaitlan Collinsovej zo CNN, či chce, aby „Ukrajina túto vojnu vyhrala“, Trump, ktorý vedie kampaň na druhé funkčné obdobie, odpovedal: „Nerozmýšľam v zmysle víťazstva a prehry.“

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mýtne brány v Chorvátsku skončia. Platiť si budete za kilometre takto

„Rozmýšľam v zmysle, aby sa to vyriešilo, aby sme prestali zabíjať všetkých týchto ľudí a rozbíjať túto krajinu,“ povedal bývalý prezident.

Keď naňho Collins v tejto súvislosti zatlačil, Trump dodal: „Zomierajú, Rusi a Ukrajinci. Chcem, aby prestali zomierať.“

Kritizoval výšku vojenskej pomoci, ktorú Kyjevu poskytuje Pentagón. „Nemáme muníciu pre seba [a napriek tomu] jej toľko rozdávame,“ povedal. Trump tiež povedal, že chce, aby Európa „dala viac peňazí“ pre Ukrajinu a „vyrovnala“ svoju finančnú pomoc v porovnaní s pomocou poskytovanou Washingtonom.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mimozemšťania vraj môžu byť medzi nami, tvrdia vedci z prestížneho Harvardu

Trump trval na tom, že ak bude prezidentom, „táto vojna sa vyrieši v jeden deň“, a sľúbil, že ak bude v roku 2024 zvolený, stretne sa s prezidentmi Ruska Vladimírom Putinom a Ukrajiny Vladimírom Zelenským.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *