Tupé nožnice si nabrúsite ľahko sami doma. Budú ostré ako britva

noznice

Nožnice sú absolútne nevyhnutným nástrojom v každej domácnosti. Používame ich takmer každý deň. Bez ohľadu na to, či máte nožnice za pár zlotých alebo profesionálne krajčírske vybavenie, ktoré stojí oveľa viac, tento nástroj sa po čase otupí.

Takéto nožnice sa automaticky stávajú nepoužiteľnými. Namiesto toho, aby sme ich vyhodili a kúpili nové, môžeme ich jednoducho prinútiť pracovať tak, ako kedysi. Ako si nožnice naostriť doma? Je to jednoduchšie, ako si myslíte. Budú ostré ako britva.

Prečo sú moje nožnice tupé?

Nožnice sú nepostrádateľnou súčasťou domácnosti aj každej kancelárie. Vedia to aj malé deti a každý prváčik má nožnice ako súčasť svojej základnej výbavy spolu s ceruzkou, gumou a perom.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Tajná funkcia škrabky, ktorá vám uľahčí robotu ako nikdy predtým

Tupý rezný nástroj je však nepoužiteľný a často jediným nápadom, ako tento problém vyriešiť, je ich výmena. Bohužiaľ, aj nožnice majú svoj dátum spotreby a aj keď s nimi striháme len papier, skôr či neskôr budú čoraz menej ostré.

Čo však v prípade, že ste za nožnice nezaplatili pár zlotých, ale malý majetok a nechcete ich meniť za iný model? V tomto prípade prichádza na pomoc domáca metóda ostrenia nožníc.

Ako si nabrúsiť nožnice doma?

Najjednoduchší spôsob, ako nabrúsiť nožnice, je použiť hliníkovú fóliu. Stačí ho niekoľkokrát preložiť a potom tupými nožnicami prestrihnúť.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Len to hoďte do práčky a vyjde z nej špina za celé roky

Už po niekoľkých strihoch uvidíte, že nožnice sú čoraz ostrejšie, a to všetko vďaka brúseniu čepelí takmer po celej ich dĺžke.

Alternatívne metódy ostrenia nožníc

Ďalším spôsobom, ako nabrúsiť nožnice, je použitie brúsneho papiera. Postupujeme rovnako ako pri použití hliníkovej fólie. Stačí urobiť niekoľko rezov nožnicami, aby ste pocítili výrazný rozdiel. Odporúčame používať brúsny papier so zrnitosťou 150-200.

Podobne môžete nožnice naostriť aj skrutkovačom. Opäť sa snažte strihať cez skrutkovač, pričom dbajte na to, aby čepele prechádzali kovom po celej dĺžke. Nezabudnite, že tieto spôsoby ostrenia nožníc sa neodporúčajú na ostrenie profesionálnych kaderníckych nožníc.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *