Túto zeleninu vysádzajte vedľa uhoriek. Znásobíte úrodu

uhorky sadenie

Veľmi radi sadíme uhorky v záhradách. Môžeme ich pestovať zo sadeníc alebo ich vysievať priamo do zeme. Tajomstvom bohatej úrody je vysadenie zeleniny na správne miesto.

Jednotlivé rastliny majú rady vzájomnú spoločnosť. Ak ich vysadíme v tesnej blízkosti, môžeme úrodu niekoľkonásobne zvýšiť. Pozrite sa, čo sa oplatí vysádzať v blízkosti uhoriek.

Ako sadíte uhorky?

Bohatú úrodu uhoriek zabezpečí predovšetkým správna poloha. Rastliny by sa nemali vysádzať každý rok na to isté miesto. Pre uhorky je dôležité striedanie uhoriek. Preto nesmieme zabúdať na každoročnú zmenu stanovišťa.

Záhradkárčenie môžeme začať prípravou pôdy, ktorá je vhodná pre uhorky. Zelenina miluje humus a priepustnú pôdu. Dobre rastú v substráte s neutrálnym pH.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Na Slovensko sa vracia sneh. Vieme kde napadne

Uhorky môžeme vysievať už v apríli. Ak však plánujete výsev priamo do pôdy, budete musieť počkať o niečo dlhšie. Do pôdy ich môžete vysádzať v polovici mája. Čo je najlepšie zasadiť vedľa nich?

Ktoré rastliny vysádzať vedľa uhoriek?

Správna výsadba rastlín môže ovplyvniť úrodu. Ak dobre naplánujeme, kam na záhon vysadíme jednotlivé druhy zeleniny, môžeme výrazne zvýšiť úrodu. Uhorky milujú najmä spoločnosť strukovín.

V blízkosti uhoriek sa oplatí vysadiť fazuľu alebo bôb. Dobrým spoločníkom uhoriek je aj cesnak, pretože ich chráni pred niektorými škodcami. V záhone je tiež dobré nájsť miesto pre kapustovité rastliny.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Trik, ktorý vám zdvojnásobí úrodu paradajok. Napadlo by vás to takto?

Vedľa uhoriek môžete vysadiť červenú repu, mrkvu, petržlen a kôpor. Zelenina bude najlepšie rásť v pôde, ktorá bola správne pohnojená. Akým spôsobom je najlepšie hnojiť pôdu?

Príprava pôdy na uhorky

Uhorky dobre rastú v pôde, ktorá bola pohnojená hnojom. Ďalšou možnosťou bude zelené hnojenie, ktoré bolo zaorané na jeseň. Vďaka takýmto podmienkam bude tohtoročná úroda naozaj bohatá.

Musíme tiež pamätať na to, že uhorky by sa nemali vysádzať na miestach, kde v predchádzajúcej sezóne rástli uhorky. Môže to mať nepriaznivý vplyv na rastliny a znížiť úrodu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *