Ukrajina: Máme dostatok zbraní, protiútok na Rusov sa začne čoskoro

347225348 744575194121820 1291087052927582495 n

Šéf ukrajinskej vojenskej rozviedky Kyrylo Budanov 23. mája pre Japan Broadcasting Corporation povedal, že Ukrajina má dostatok zbraní a že dlho očakávaná protiofenzíva sa začne „čoskoro“.

„Mnoho civilistov zostáva pod ruskou okupáciou a my už nemôžeme strácať čas. Základné množstvo zbraní a ďalšieho vybavenia už máme. Môžem len povedať, že (protiofenzíva) sa začne čoskoro,“ citovala Budanova japonská rozhlasová a televízna spoločnosť Japan Broadcasting Corporation.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zistilo sa, že tieto vegánske produkty obsahujú rovnakú zložku, ako lepidlo na tapety

Budanov dodal, že Ukrajina musí „použiť všetky sily a prostriedky“ na vytlačenie Ruska zo svojho územia a že na pokračovanie tohto úsilia bude potrebovať viac zbraní a munície.

Deväťdesiat percent ruských útokov proti ukrajinským vojenským formáciám a logistike, ktorých cieľom bolo sťažiť prípravu protiofenzívy, bolo zachytených, povedal Budanov.

Ukrajina bola schopná zachytiť tieto útoky vďaka svojim zdokonaleným systémom protivzdušnej obrany, povedal.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Baba Vanga poradila 6 rád, ako získať peniaze a šťastie. Je to jednoduché

Okrem toho ruské sily čoraz viac zápasia s nedostatkom morálky, pretože „nikto nechápe“, prečo bojujú na Ukrajine, dodal Budanov.

Očakáva sa, že výsledok ukrajinskej protiofenzívy bude hlavným bodom obratu vo vojne, ktorý rozhodne o tom, či Ukrajina získa späť ďalšie svoje územie, alebo či pod tlakom spojencov pristúpi k rokovaciemu stolu s Ruskom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *