Umiestnite tento čaj po dome a potkany budú utekať ako o život

potkan zachod

Potkany sú určite nepozvanými hosťami v našich domoch, pivniciach a garážach. Bohužiaľ, drsné vonkajšie podmienky a ľahká dostupnosť potravy v našich príbytkoch znamenajú, že potkany hľadajú všetky spôsoby, ako preniknúť do našich nehnuteľností.

Hoci je ťažké chrániť sa pred zamorením potkanmi, existujú osvedčené spôsoby, ako sa potkanov zbaviť. Tie vám pomôžu raz a navždy zabudnúť na nepozvaných hostí.

Prečo potkany vnikajú do našich domovov?

Potkany sú mimoriadne inteligentné zvieratá. Dobre vedia, že naše domovy sú skutočnou pokladnicou dobrôt a ideálnym miestom na úkryt pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami.

Všimnite si, že práve na jeseň a v zime sa potkany v domácnostiach stávajú skutočnou pohromou. Keď vtrhnú do našich pivníc alebo špajz, nájdu skutočný raj na zemi.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Ženy po 50-tke by nemali konzumovať tieto potraviny. Urýchľujú starnutie

Asi vám nemusíme hovoriť, že prítomnosť potkanov vo vašom dome nie je dobrým znamením. Preto sme pre vás pripravili niekoľko tipov, ako sa potkanov v domácnosti zbaviť. Pomôžu vám raz a navždy zabudnúť na nepríjemný problém.

Ako bojovať proti potkanom v domácnosti?

Aby ste zistili, ako sa zbaviť potkanov z vášho domova, stojí za to najprv pochopiť ich povahu. Potkany neznášajú určité vône rastlín a ovocia. Vyhýbajú sa vôni: mäty, vertikálií, citrónov, harmančeka alebo dokonca čerstvých paradajkových listov.

Nemajú rady ani agresívne chemické látky, ako je napríklad vôňa toaletných kociek. Ich vynikajúci sluch je ďalšou výhodnou kartou v boji proti potkanom. Mimoriadne účinný je aj čpavok.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mäso, ktoré Slováci úplne podceňujú. Je oveľa zdravšie ako kuracie mäso

Zmiešajte 2 šálky prípravku s 2 šálkami vody. Nalejte do misiek a nechajte v miestnostiach, kde sa potkany usadili. Nepríjemný zápach ich rýchlo vyženie z podkrovia alebo pivnice a napodobní pach mačacieho moču a iných predátorov, pred ktorými potkany utekajú, ako sa len dá.

Tieto metódy tiež pomôžu zbaviť sa problému

Potkany neznášajú ani iné pachy. Jednoduché umiestnenie vrecúšok s mätovým čajom do rohov bytu dostane potkany z našich štyroch kútov v okamihu. Rovnako dobre bude fungovať aj umiestnenie: chilli, kajenského korenia, eukalyptového oleja.

Môžete použiť aj špecializované repelenty. Vydávajú zvuky s premenlivou frekvenciou 13 000 – 45 000 Hz a dokonale fungujú, aby ste sa zbavili nezvaných hostí v dome.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *