Urobte guličku z alobalu a hoďte ju do prania. Už to budete robiť stále

alobal pracka

Používate hliníkovú fóliu (alobal) len v kuchyni? Skúste hodiť guľôčku fólie do práčky a uvidíte, čo sa stane.

Práčka

Vezmite dlhší kus hliníkovej fólie a vytvorte stredne veľkú guľu. Pekne ju uhlaďte, aby sa vám nezachytávala na oblečenie. Opakujte to aspoň dva alebo trikrát, aby ste získali viac guľôčok. Hoďte ich do bubna práčky spolu s bielizňou. Zapnite práčku ako zvyčajne a po vypraní vás čaká prekvapenie. Guľôčka z hliníkovej fólie absorbuje statickú elektrinu. Výsledkom je, že vaše oblečenie sa nebude krčiť a bude mäkké a čisté.

Sušička

Alobal môžete používať nielen v práčke, ale aj v sušičke. Opäť zrolujte fóliu do dvoch alebo troch tesných guličiek a vložte ich do bubna sušičky. Guľôčky môžete umiestniť aj do hodvábnej ponožky, aby sa fólia v sušičke nerozdelila. Ako bolo uvedené vyššie, samotná fólia pomáha zachytávať statickú elektrinu. Nebude vytvárať záhyby na oblečení ani sa na ňom nebudú zachytávať vlákna, takže vaše oblečenie bude krásne čisté. Guľôčky nie sú na jedno použitie, ale môžete ich použiť niekoľkokrát.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Urobte toto s práčkou a vydrží aj 20 rokov. Skoro nikto to nevie

Ďalšie spôsoby použitia alobalu

Fóliu môžete použiť aj pri žehlení. Pod poťah žehliacej dosky umiestnite vrstvu fólie. Urýchlite tým proces žehlenia, pretože teplo sa odráža od fólie. Tkanina sa vyžehlí oveľa rýchlejšie.

Hliníkovú fóliu môžete použiť aj pri čistení grilu. Ak máte na grile prilepenú mastnotu alebo kúsky jedla, fólia bude opäť užitočná. Zrolujte ju do guľôčky a vydrhnite gril. Pri tejto činnosti používajte ochranné rukavice. Nakoniec rošt umyte pružinovou hubkou a opláchnite čistou vodou.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nemáte ráno chuť jesť? Toto je 6 dôvodov a niektoré sú vážne

Fóliu môžete použiť aj na naostrenie nožníc. Ak máte doma nožnice, ktoré nestriehajú tak dobre ako na začiatku, môžete ich skúsiť naostriť pomocou fólie. Fóliu zložte do niekoľkých vrstiev a skúste ju nožnicami niekoľkokrát prestrihnúť. Nožnice by sa mali o fóliu naostriť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *