Urobte si domáce bielidlo na žiarivé oblečenie za 1€. Ten efekt je neuveriteľný

pexels natalie bond 908543

Každý má doma biele oblečenie alebo textílie, o ktoré sa treba správne starať. V dôsledku rôznych vonkajších faktorov však po určitom čase začnú šednúť a môžu sa dokonca zafarbiť. Každú chvíľu ich treba riadne vyprať. Odporúčame vám, ako si pripraviť domáce bielidlo.

Biela je nadčasová farba, ktorá nikdy nevyjde z módy. Mnohí ľudia ju považujú za elegantnú farbu, ktorá má v našej kultúre mnoho pozitívnych asociácií. Napriek tomu je biela farba náročná na údržbu a vyžaduje si veľa práce, aby vždy vyzerala bezchybne. Je to dosiahnuteľné, ak použijete tieto jednoduché patenty.

Ako si vyrobiť domáce bielidlo?

Chemické prípravky majú silný účinok, a preto môžu náhodne poškodiť vaše oblečenie. Preto je najlepšie používať prírodné prostriedky, ktoré nájdete v kuchyni. Výsledkom je, že oblečenie nepoškodíte a jeho farbu osviežite za drobné. Jednoducho siahnite po:

  • zmes zo šťavy z 2 citrónov a 1 čajovej lyžičky prášku do pečiva rozpustenej v 1 litri teplej vody (vložte do nej biele oblečenie a po hodine ho prepláchnite v studenej vode a potom vyperte v práčke);
  • nálev z niekoľkých bobkových listov a 2 čajových lyžičiek sódy bikarbóny (odstráni škvrny, ktoré vznikli v dôsledku inej farby – namočte do neho oblečenie a potom ho vyperte v práčke);
  • rozdrvené vaječné škrupiny z 3 vajec (vložte ich do textilného vrecka a dobre upevnite, potom ich vložte do bubna práčky spolu s bielym oblečením a nastavte prací cyklus);
  • 5 rozdrvených aspirínových tabliet rozpustených v 5 litroch vody (tento roztok osvieži farbu za niekoľko hodín – stojí za zmienku, že cena konkrétneho výrobku nepresiahne 1€)
TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zbytky chleba nevyhadzujte. Ani neviete, ako sa dajú použiť v domácnosti

Na akom programe by ste mali prať biele tkaniny?

Vždy venujte pozornosť označeniam na štítku. Tu výrobca vždy uvádza, ako sa má daný predmet prať. Ak na etikete nie je žiadny štítok alebo ak už boli vyprané, najbezpečnejšie je prať odev pri nízkej teplote, t. j. maximálne pri 40 stupňoch Celzia. Dôležité je tiež nekombinovať bielu bielizeň s farebnou, nieto ešte čiernou.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Slováci pozor! Píše vám takýto profil? Môžete prísť o peniaze

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *