Urobte tento trik s vašimi dverami a prestane vám unikať teplo z domu

dvre klucka namraza

Mrazy nás už prinútili spustiť radiátory. Toto obdobie je náročné pre mnohé rodiny, ktoré si musia utiahnuť opasky, aby mohli vykurovať nehnuteľnosti počas celej zimy. Aby ste obmedzili únik tepla, nezabudnite zatepliť vchodové dvere. Možno zistíte, že práve cez ne sa do vášho domu dostáva najviac studeného vzduchu.

Utesnenie okien a vloženie materiálu pod prah sú len dva spôsoby, ako znížiť prenikanie studeného vzduchu zvonku. Ak sú vaše vchodové dvere staré, môžu byť menej vzduchotesné. Oplatí sa ich chrániť domácimi prostriedkami, ktoré nás nestojí takmer nič. Svoje účty za vykurovanie potom znížite o značnú sumu.

Ako zatepliť dvere domácimi metódami?

Začnite návštevou obchodu pre domácich majstrov, kde sa môžete zásobiť izolačnými materiálmi a tesneniami. Práve tie použijete na upchatie prípadných mikrotesností, ktoré spôsobujú prevetrávanie miestnosti. Mali by ste zvážiť aj kúpu špeciálnych tepelnoizolačných dosiek.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Stačí naliať do kanvice a vodný kameň zmizne úplne sám. Je to veľmi jednoduché

Keď viete, kde je „netesnosť“, použite montážnu penu. Tá sa najčastejšie aplikuje na rám dverí a všetky štrbiny. Dbajte na to, aby ste to nepreháňali, pretože látka rada „napučiava“ a po vytvrdnutí zdvojnásobí svoj objem. Ďalším krokom je výmena všetkých tesnení, ktoré časom strácajú svoje vlastnosti a prepúšťajú veľa studeného vzduchu. Jediné, čo si musíte zapamätať, je presné odmeranie dĺžky gumy tak, aby prekrývala každý centimeter rámu dverí. Ak to urobíte „od oka“, môžete tesnenie zničiť a mať ešte väčšie netesnosti ako predtým. Ak ho vymeníte správne, možno zistíte, že váš problém s nepríjemným prievanom je úplne odstránený.

Investujte do niekoľkých základných vecí

Keď je vyriešená otázka peny a tesnenia, oplatí sa postarať aj o prah domu. Montáž soklovej lišty je zaujímavý a praktický nápad. Takýto prvok zastavuje výmenu vzduchu a znižuje prievan. Obchody ponúkajú množstvo modelov, ktoré sú estetické a dajú sa ľahko zladiť so štýlom domu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mnoho Slovákov pije tento čaj, pretože si myslia, že je zdravý. Devastuje pečeň

Posledným riešením, ktoré je najmenej optimistické, je výmena dverí. Spočiatku si budete myslieť, že ide o zbytočný výdavok, ale možno sa oplatí pozrieť sa na to inak. Bude to investícia do budúcnosti, najmä ak si vyberiete moderné zateplené modely. Vedzte, že podľa technických podmienok by od roku 2012 mala byť hodnota U pre dvere vyššia ako 2,6 W/(m²-K). V energeticky úsporných domoch, ktoré sú v súčasnosti v móde, musí byť táto hodnota dvojnásobná a nesmie presiahnuť 1,3. Toto riešenie vám pomôže ušetriť na budúcich účtoch za vykurovanie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *