Nalejte do kanvice a zapnite ju. Vodný kameň zmizne sám

kanvica

Ráno na raňajky – čaj. Po príchode z práce – čaj. Pred spaním – čaj. Počas jesenného a zimného obdobia je kanvica spustená takmer stále. Po čase sa na dne spotrebiča usadzuje vodný kameň. Ako sa ho zbaviť? Odporúčame.

Vodný kameň v kanvici je úplne prirodzený jav. Spôsobuje ho tvrdá voda. Po prevarení sa z vody vyzrážajú ióny vápnika a horčíka a usadzujú sa na dne spotrebiča a vykurovacích telesách vo forme žltej, krémovej usadeniny.

Usadeniny ovplyvňujú nielen chuť pripravovaného nápoja, ale aj výkon spotrebiča. Vodný kameň sťažuje rýchle varenie vody, takže kanvica spotrebuje viac elektrickej energie. Ako sa ho zbaviť? Zistite jednoduchý spôsob.

Ako odstrániť vodný kameň z kanvice?

Kvalita vody dodávanej do domácností necháva veľa priestoru na zamyslenie. Vodný kameň sa usadzuje nielen na kanvici, ale aj na armatúrach. Ide o problém, ktorý sa nedá úplne odstrániť. Jediné, čo zostáva, je pravidelne čistiť zariadenie. V obchodoch nájdete množstvo výrobkov, ktoré si poradia s nevzhľadnými usadeninami. Bohužiaľ, nie sú najlacnejšie, pretože vrecúško prášku na odstraňovanie vodného kameňa z kanvice stojí približne 5 PLN.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zmiešajte toto s vodou a čistite sprchový kút. Vodný kameň pôjde krásne preč

Málokto to vie, ale výrobok, ktorý si poradí aj s najhorším vodným kameňom, sa dá kúpiť za menej ako dva zloté. Týmto výrobkom je kyselina citrónová. Ako ju používať? Stačí, ak balíček kyseliny citrónovej nasypete do horúcej kanvice, zalejete ju pohárom vody a opäť prevaríte.

Roztok kyseliny odstráni usadeniny z celého spotrebiča vrátane vykurovacieho telesa. Po zovretí vylejte vodu s kyselinou do odtoku. Zbavíte sa tak nečistôt a predídete upchatiu potrubia. Kyselinu citrónovú možno nahradiť octom, ale tento roztok má jednu zásadnú nevýhodu – po zohriatí sa v celom dome udrží charakteristický octový zápach.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Pijete perlivé vody? Mali by ste vedieť, čo vám to robí s telom

Ako vyčistiť vonkajšiu časť kanvice?

Máte na vonkajšej strane kanvice usadeniny? Vieme, ako sa ich zbaviť. Odpojte kanvicu zo zásuvky. Hoci je spotrebič v neustálom kontakte s vodou, odpojte ho zo zásuvky, aby ste minimalizovali riziko skratu. Potom si pripravte kyselinu citrónovú a niekoľko vatových tyčiniek namočených v teplej vode. Vatové vaty pokvapkajte kyselinou a potom ich priložte na znečistené miesta. Nechajte ich takto pôsobiť 15 minút a po uplynutí tohto času prístroj utrite čistou vlhkou handričkou. Po znečistení by už nemali zostať žiadne stopy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *