Urobte tieto jednoduché veci s radiátorom a vaše účty za elektrinu budú nižšie

rad 1

Pred zapnutím radiátora, pred začiatkom vykurovacej sezóny, je dobré nezabudnúť na jednu vec. Je to tá, ktorá ovplyvňuje nielen vaše zdravie, ale aj účty za vykurovanie. Pomôže nám spotrebič, ktorý používame každý deň.

Radiátory predstavujú účinný a pohodlný zdroj vykurovania. Na ich povrchu a vo všetkých možných štrbinách sa však časom hromadí prach, psie chlpy, pavučiny a nečistoty. Tie následne bránia prechodu tepla do našich miestností, takže znečistený radiátor je neefektívny radiátor. A to v konečnom dôsledku znamená vyššie účty za energiu. Našťastie existuje rýchly a účinný spôsob, ako radiátor vyčistiť úplne dôkladne.

Prečo čistiť radiátor zvnútra von? Urobte to pred sezónou a pocítite rozdiel

Keď sa chystáme zapnúť kúrenie, je dobré ho najprv dôkladne vyčistiť. Optimálne je to urobiť dvakrát ročne, ale ak je niektorý z členov domácnosti alergik, táto frekvencia by mala byť vyššia. Čistenie radiátorov môže byť náročné kvôli ich vertikálnym stĺpikom s úzkymi medzerami medzi nimi, ktoré priťahujú prach, špinu a iné nečistoty. N

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Toto sa stane s vašim telom, keď zjete červivé čerešne

a to treba myslieť zo zdravotných dôvodov, pretože keď je spotrebič v prevádzke, mikročastice nečistôt a prachu zdvihnuté s teplým vzduchom skončia v našich pľúcach. Navyše, ďalším dôvodom, prečo by sme sa pri upratovaní v domácnosti nemali vyhýbať tejto oblasti, sú účty za vykurovanie. Špinavý radiátor môže spotrebovať viac energie, čo sa následne prejaví na stave našej peňaženky.

Toto je spôsob, ako rýchlo vyčistiť radiátor a znížiť účty za vykurovanie. Siahnite po jednom spotrebiči

V zhone a zhonu mnohých iných každodenných domácich prác mnohí z nás zabúdajú na čistotu radiátorov. To sa môže ukázať ako katastrofálne. Na rozdiel od toho, čo si možno myslíte, táto povinnosť môže byť oveľa jednoduchšia a účinnejšia, než si myslíte, a nemusí sa obmedzovať len na utieranie povrchových nečistôt. Kvôli veľkému množstvu zákutí a štrbín môže byť pre niektorých čistenie radiátora náročné. Situácia sa zmení, keď použijete osvedčené domáce prostriedky so sušičom vlasov.

  • Uistite sa, že je radiátor vypnutý a chladný.
  • Na podlahu položte vlhkú handru alebo starý uterák.
  • Pomocou špičky fénu odstráňte všetky nečistoty a pretrvávajúcu špinu tak, že ju nasmerujete na mriežku radiátora.
  • Nastavte najvyššie nastavenie tak, aby bol vzduch vyfukovaný najvyšším výkonom.
  • Keď je stred radiátora čistý, môžete prejsť k čisteniu vonkajšej časti radiátora.
  • Namočte špongiu alebo handričku do roztoku vody a prostriedku na umývanie riadu.
  • Dôkladne umyte radiátor, potrubia, ventily atď.
Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Bez mince či žetónu otvoríte za sekundu nákupný vozík týmto trikom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *