Urobte toto s paradajkami a prinútite ich k zdravému rastu a silnej úrode

paradajky

Všetci sa chceme tešiť zo skvelej úrody. Koniec koncov, preto vynakladáme toľko úsilia na pestovanie plodín doma, aby sme mali úrodu.

Bohužiaľ, niektoré rastliny sú náročné na starostlivosť, a medzi ne patria najmä paradajky. Vedeli ste, aké dôležité je pri pestovaní týchto rastlín mulčovanie paradajok?

Čo je to mulčovanie paradajok?

Mulčovanie paradajok nie je nič iné ako proces ochrany koreňov, spodných častí rastliny a pôdy pred škodlivými vplyvmi prostredia.

Tento proces sa môže vykonávať rôznymi spôsobmi, či už pomocou prírodných riešení, ako je slama alebo vopred pripravený organický mulč, alebo pomocou špecializovaných výrobkov, ako je agrotextília.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Čím nahradiť cukor v strave? Tu je päť najzdravších náhrad

Kľúčom k mulčovaniu paradajok je však ich ochrana pred extrémnymi teplotami a zabránenie nadmernému odparovaniu vody z pôdy, aby paradajky mohli rásť rýchlejšie a zdravšie.

Ako vykonávať mulčovanie paradajok?

Patent je veľmi jednoduchý. Jednoducho rozložte kartónové škatule tak, aby sa prekrývali okolo kríkov paradajok a aby medzi nimi nezostalo žiadne miesto. Celé to navlhčite vodou a po stranách zaťažte kameňmi, aby sa „mulč“ stabilizoval. Kartóny je dobré prikryť ďalším mulčom, napríklad kôrou alebo slamou, ktoré rastliny len ešte lepšie ochránia.

Nezabudnite však použiť správny kartón na zakrytie rastlín. Nie každý kartón je vhodný na použitie v záhrade. Niektoré kartóny obsahujú stopy ťažkých kovov a mikroplastov.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Prestal som to robiť a rastliny rastú lepšie. Pri zalievaní som urobil tri chyby

Používajte babičkin patent a o vlastných paradajkách nebudete vedieť

Na mulčovanie paradajok nepoužívajte priemyselný kartón (napr. z krabíc od topánok). Namiesto toho používajte potravinársku lepenku (napr. z krabíc od pizze), ktorá podlieha prísnym výrobným normám.

Tým sa výrazne minimalizuje množstvo škodlivých látok, ktoré sa dostávajú do pôdy a rastlín. Čo za to získate? Moja babička už roky používa na mulčovanie paradajok kartóny od potravín.

Vysoký obsah celulózy v tomto type materiálu obohacuje pôdu o cenné organické látky, čím nielen urýchľuje rast paradajok, ale aj brzdí rast buriny a priťahuje dážďovky, ktoré pôdu dokonale pohnoja.

One Reply to “Urobte toto s paradajkami a prinútite ich k zdravému rastu a silnej úrode”

  1. A čo krabice od vajíčok,tie sa dajú tiež použiť na mulcovanie v záhrade, ďakujem za odpoveď všetkým.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *