Urobte trik s bankovkou a oknom. Ušetríte tak každý rok desiatky eur

okna

Ako sami utesníte plastové okná v zime bez toho, aby ste minuli čo i len cent? Pomocou dvoch triviálne jednoduchých patentov najprv zistíte, či sa vás tento problém týka, a potom ho vyriešite. Čo potrebujete?

Netesné okná sú problémom, ktorý najviac pociťujeme v zime, keď teploty za oknom klesajú. Napriek zapnutému kúreniu a radiátorom môžeme v interiéri cítiť nepríjemný chlad. Čo sa s tým dá robiť?

Ako skontrolujete tesnosť svojich okien? Stačí, ak si všimnete

Keď v zime klesne teplota, často sa nám ani nechce vychádzať z domu. Bohužiaľ, chlad a prievan sa môžu vkradnúť aj do miestností. A to aj napriek zatvoreným oknám. V takom prípade sa oplatí skontrolovať, či sú vzduchotesné.

O šikovný trik, ktorý vám s tým pomôže, sa podelil autor účtu @simplecreative2023 na Instagrame. Pripravte si lístok alebo kúsok papiera, položte ho pod rám otvoreného okna a zatvorte ho. Ak vyjde von bez najmenšieho odporu, s najväčšou pravdepodobnosťou máte problém s ich tesnosťou. Čo s tým robiť? Aj tu sa osvedčí osvedčený domáci patent.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Priložte si túto zeleninu na boľavé kĺby na toľkoto minút a zbavíte sa bolesti

Čo môžete urobiť, aby vám okná nefúkalo? Začnite kontrolou tesnení

Problém s netesnými oknami znamená, že miestnosť sa oveľa rýchlejšie ochladí, takže ju viac vykurujete, a preto platíte viac. Preto ak test bankoviek potvrdil, že máte problém s ich tesnosťou, oplatí sa hľadať príčinu.

V prípade nových okien sa môže stať, že problém je spôsobený nedbalosťou montážnikov, ktorí ich nevymenili podľa požiadaviek, takže tu je najlepšie uplatniť reklamáciu. Napriek tomu sú najčastejšie na vine tesnenia, ktoré stačí v lepšom prípade dôkladne vyčistiť, v horšom prípade vymeniť. Okrem toho sa oplatí skontrolovať, v akom režime sú vaše okná.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Táto chyba pri varení robí párky škodlivými. Slováci to stále robia

Ak sú v letnom režime, horšie sa dostávajú k rámu, čo má za následok vznik medzier, ktoré umožňujú vnikanie studeného vzduchu.

Ako utesníte plastové okná sami? Je to triviálne jednoduché

Ďalej v už spomínanom videu môžete vidieť, ako zmeniť režim okien na zimný. Stačí nájsť väčšiu skrutku v okennom ráme a otočiť ju približne o 90 stupňov. Ak nechcete hýbať mechanizmami, môžete si tiež jednoducho zaobstarať tesniacu penu na okná. Len nezabúdajte na pravidelné vetranie miestností, a to aj napriek chladnému počasiu vonku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *