USA vyslali taktické bombardéry k ruským hraniciam. Ruská stíhačka okamžite štartovala

americky bombarder rusko

Ruské ministerstvo obrany uviedlo, že ruská stíhačka Su-35 bola v pondelok vyslaná nad Baltské more po tom, ako dva americké strategické bombardéry preleteli smerom k ruským hraniciam, ale po ich odlete sa vrátila na základňu.

Tento vývoj nasledoval po páde amerického bezpilotného lietadla do Čierneho mora 14. marca po tom, ako ho zachytili ruské stíhačky, čo bol prvý známy priamy vojenský stret medzi Ruskom a Spojenými štátmi od invázie Ruska na Ukrajinu vo februári minulého roka.

„Dňa 20. marca radarové zariadenia síl protivzdušnej obrany Západného vojenského okruhu v službe nad Baltským morom zaznamenali dva vzdušné ciele letiace smerom k štátnej hranici Ruskej federácie,“ uviedlo ministerstvo v aplikácii na zasielanie správ Telegram.

Uviedla, že cieľom boli strategické bombardéry B52H amerického letectva.

Uviedla, že stíhačka Su-35 vzlietla do vzduchu, aby zabránila narušeniu hraníc, a dodala, že „po tom, ako sa zahraničné vojenské lietadlo vzdiali od štátnej hranice Ruskej federácie, sa ruská stíhačka vrátila na svoje základné letisko“.

Ministerstvo uviedlo, že let lietadla Su-35 bol v prísnom súlade s medzinárodnými pravidlami využívania vzdušného priestoru. „Žiadne narušenie štátnej hranice Ruskej federácie nebolo povolené,“ uviedlo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *