Ustielať si posteľ je vraj nezdravé. Toto má byť dôvod

perina postel

Každý z nás ráno po vstávaní z postele okamžite chytí posteľnú bielizeň a začne ju upravovať. Tento ranný zvyk sa stal súčasťou našej rutiny. Málokto si však uvedomuje, že ustielanie postele nie je zdravé. V tomto bode lekár nenechal nikoho na pochybách.

Keď si ustielame posteľ, ani sa nad tým nezamýšľame. Veľmi často si automaticky natriasame perinu, aby sme dobre naštartovali deň. Tento zvyk máme naučený od detstva, preto si málokto uvedomuje, či je skutočne potrebné ráno ustielať posteľ, nehovoriac o tom, či to má nejaké dôsledky. Tento vedecký výskum vás určite silno prekvapí. Prečo by ste si nemali ustlať posteľ?

Je ustielanie postele zdravé?

Neporiadok v spálni a najmä zle ustlaná posteľná bielizeň nás môžu veľmi dráždiť. Nie je to prekvapujúce, pretože aj tá najkrajšie zariadená izba a vzory na posteľných obliečkach nebudú vyzerať veľmi dobre, ak budú nedbalo rozhádzané. Zvyk ustielať postele nám vštepovali naši rodičia, ktorí tejto úlohe prikladali veľký význam. Je ich snaha o posteľné obliečky len bezvýznamným zvykom?

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Napadlo by vás to? Týmto vyčistíte vodný kameň, ako úplný profesionál

Veľmi často je neustlaná posteľ jablkom sváru, ale nikto sa nezamýšľa nad tým, či má takáto rutinná činnosť na nás vplyv. Doktor Stephen Pretlove, ktorý pôsobí na Kingston University School of Architecture, sa zaoberal zdravotnou problematikou ustielania postele. Podľa jeho výskumu nám zvyk ustielať si posteľ ráno, hneď ako sa zobudíme, môže viac uškodiť ako pomôcť. Je ustielanie postele naozaj nedôležité? Skôr ako opäť chytíte obliečky na vankúše, zvážte, či by vášmu zdraviu a pohode prospelo dokonale ustlané lôžko.

Prečo by vaša posteľ nemala byť ustlaná?

Doktor Stephen Pretlove neodporúča ustielať posteľ a navyše uvádza niekoľko argumentov, prečo by sa naša ranná rutina mala zmeniť. Málokto si uvedomuje, že počas spánku sa naše telo nielen zotavuje, ale aj potí, čo priťahuje nepríjemných okupantov do našej postele. Roztoče sa živia našou odumretou kožou a v našej posteli ich môžeme nájsť takmer 1,5 milióna!

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ďalší brutálny útok medveďa v Detve. Muži majú poranené tváre aj končatiny

Z tohto dôvodu môže mnoho ľudí trpieť dýchacími problémami alebo dokonca alergiou na prach spôsobenou týmito malými tvormi. Roztoče majú v posteli, ktorá nie je zašitá, skutočný raj a rýchlo sa množia, čo nám veľmi škodí. Z tohto dôvodu by sa posteľ ráno nemala ustielať.

Podľa doktora Pretlova je vhodné posteľ vôbec neustielať a dbať na pravidelnú výmenu posteľnej bielizne aspoň raz za dva týždne, aby sa roztoče z postele ešte viac eliminovali. Počas celodenného neporiadku v spálni sa vlhkosť z posteľnej bielizne stihne odparovať a roztoče sa prestanú množiť. Ak si však neviete predstaviť deň bez ustlania postele, urobte to približne pol hodiny po vstávaní. Vtedy budú mať obliečky na vankúše čas uschnúť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *