Tajná funkcia umývačky riadu, o ktorej výrobcovia nehovoria. Toto dokáže

umyvacka riadu

Umývačka riadu prvýkrát uzrela svetlo sveta v 19. storočí, od roku 1929 sa objavujú elektrické umývačky riadu a od 70. rokov 20. storočia sa umývačky riadu v domácnostiach rozšírili, a to najmä na Západe. V posledných desaťročiach si umývačka riadu získala popularitu aj u nás. Prečítajte si informácie, ktoré ste o tomto fantastickom spotrebiči nevedeli.

Umývačka riadu šetrí vodu

Umývačku riadu si zvyčajne kupujeme preto, aby sme si ušetrili prácu. Umývačka riadu však šetrí nielen naše ruky, ale aj našu peňaženku. Pretože zatiaľ čo pri ručnom umývaní riadu môžeme spotrebovať až 40 litrov vody, umývačka riadu potrebuje len 6-15 litrov.

Umývačku riadu je potrebné správne naplniť

Nezáleží na tom, čo do umývačky dávate. Veľké hrnce, misy a taniere patria dnu. Väčšie kusy dozadu, menšie bližšie k dverám. Poháre, šálky a misky umiestnite dnom nahor do hornej úrovne umývačky riadu. Príbory dávajte len do koša alebo priehradky na príbory.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Slováci si začali dávať soľ pod posteľ. Tento nápad zachraňuje domácnosti

Čo sa deje v umývačke riadu?

Väčšina z nás pravdepodobne netuší, čo sa deje za tými tajomnými dvierkami, keď ich otvoríme a vytiahneme z umývačky čistý riad. Je to jednoduché. Najprv umývačka riady opláchne studenou vodou. Potom pomocou ramien a trysiek umyje riad prúdom horúcej vody a umývacieho prostriedku. Nakoniec umývačka riady niekoľkokrát opláchne, pridá leštidlo, vypustí vodu a spustí cyklus sušenia.

Špeciálne funkcie

Možno má vaša umývačka riadu niektorú zo špeciálnych funkcií, ktoré umožňujú ešte efektívnejšiu prácu. Ktoré z nich sa oplatí použiť?

  • Odložený štart. Umývačku riadu môžete nastaviť tak, aby sa spustila, keď nie ste doma.
  • Senzor naplnenia. Umývačka riadu vyhodnotí, ako je plná, a určí, koľko vody potrebuje.
  • Detská poistka. Pomocou kombinácie tlačidiel uzamknite hlavný panel, aby vám deti počas umývacieho cyklu nepokazili plány.
  • AquaStop. Ak z prívodnej hadice vyteká voda, umývačka sa sama vypne, vypustí vodu a uzavrie ventil.
  • AquaSafe. Ak z prívodnej hadice unikne voda, práčka ju odčerpá a sama sa vypne.
  • Automatické otváranie dvierok. Umývačka sa po skončení programu sama otvorí, čo uľahčuje sušenie riadu.
TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Kľúčom k úspechu veľkých a chutných jahôd je urobiť niečo ešte pred zasadením

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *